Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Tyle drużyn pojedzie w Krajowej Lidze Żużlowej

Wiemy już niemal na pewno, ile drużyn pojedzie w Krajowej Lidze Żużlowej. Do dziś Główna Komisja Sportu Żużlowego czekała na ostateczne decyzje, z Krakowa i Rawicza. 

Kończy się wyjątkowo długa telenowela ze składem najniższego szczebla żużlowego w Polsce. GKSŻ chciała, by w Krajowej Lidze Żużlowej startowała jak największa liczba ośrodków i połowicznie jej się to udało. 

Do dziś zielone światło na dosłanie wszystkich niezbędnych dokumentów miały dwa ostatnie kluby, z Krakowa i Rawicza. Ten drugi o czym już pisaliśmy, miał czysto ilurozyczne szanse na wystartowanie w samej procedurze licencyjnej i ostatecznie wywieszono tam czerwoną flagę. Kolejarza nie będzie zatem w ligowej rywalizacji, będzie za to najprawdopodobniej Kraków.

Jak dziś ustaliliśmy, klub do ostatniej chwili dosyłał niezbędne papiery i na 95% pojedzie w sezonie 2024. – Jest duża szansa, że w lidze zobaczymy Kraków, a to by oznaczało, że KLŻ składać się będzie w tym roku z siedmiu zespołów. Proszę nam dać jeszcze chwileczkę – usłyszeliśmy dziś w żużlowej centrali. 

Pozostaje zatem czekać już tylko na terminarz, który ma być opublikowany najpóźniej w nadchodzący poniedziałek. 

31 stycznia 2024 | 15:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *