Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Tytan nie schodzi z podium w rundzie jesiennej

Trzecie miejsce Tytana Gniezno podczas V Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Poznaniu. Taką sama pozycję zajmują gnieźnianie w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy mecz rozgrywany z drużyną gospodarzy Posnanią Poznań okazał się dużym wyzwaniem dla naszych zawodników. Zdecydowanie narzucona gra przeciwników przesądziła o wyniku 7:29 i tym samym przegranej Tytanów. Rekompensatą porażki z pierwszego starcia okazało się drugie grupowe spotkanie z Politechniką Gdańską Ogniwo Sopot, w którym gnieźnieńska drużyna od początku dominowała, utrzymała czyste konto do końca spotkania i wygrała 26:0. Podobnie w ostatnim meczu grupowym z Alfą Bydgoszcz, gdzie rywale zdobyli przyłożenie w samej końcówce spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 26:5.

Niestety dobra passa ustała w meczu półfinałowym z KSRC Koszalin. Rywale zdominowali Tytanów w pierwszej połowie i mimo dużo lepszej gry w drugiej połowie nie dali rady odrobić straty. Rezultat 7:37.

Walka o trzecie miejsce z Kaskadą Szczecin okazała się bardzo wyrównana, a o końcowym wyniku przesądził jedynie brak podwyższenia szczecińskiego zawodnika. Styl poprawimy na treningach, podium zostanie w kronikach. Mecz zakończył się wynikiem 14:12 dla Tytana Gniezno.

Gnieźnieńscy Tytani po 5 turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 zajmują 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W trakcie turnieju seniorów swoje mecze rozegrali także kadeci (U16) gnieźnieńskiego klubu, którzy przygotowują się do I Turnieju Mistrzostw Polski U16 Rugby 7. Zawody te zostaną rozegrane 26.11 w Poznaniu.

tekst i zdjęcie: Tytan Gniezno

30 października 2023 | 21:23

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *