Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Tytani na 2.miejscu w Szczecinie

Gnieźnieńscy rugbyści mają za sobą kolejny turniej. W Szczecinie zajęli drugie miejsce.

Turniej w Szczecinie Tytani otworzyli meczem z drużyną gospodarzy – Kaskadą Szczecin. W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane i na przerwę drużyny schodziły remisując 12:12. Punkty Kaskady wynikały z błędów Tytanów. Jednak druga połowa należała do naszych zawodników, co przełożyło się na wynik 27:12.

Drugim rywalem w grupie była Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot, z którą już do przerwy Tytani wyszli na prowadzenie. Brak dobrej organizacji w dalszej części gry skutkował brakiem przyłożeń zawodników z Gniezna. Utrata punktów nie zaważyła na końcowym wyniku, do którego Tytani dodali dwie indywidualne akcje i wygrali 21:7.

W półfinale Tytani wyszli na boisko z jasno wyznaczonym celem, jakim było wygranie derbowego spotkania z Posnanią Poznań. Od pierwszych minut dominowali na boisku, nie pozwalając zawodnikom ze stolicy Wielkopolski wyjść ze swojej połowy. Tytani zdobywali przyłożenie za przyłożeniem. Nic nie wskazywało po dwóch grupowych spotkaniach o rozegraniu tak dobrego meczu. Można by powiedzieć, że Tytanom została przywrócona nowa energia, co udowodnili wygraną 38:0.

Podobnie jak 2 tygodnie temu w Unisławiu w finale spotkali się Tytani oraz Gruzini z Koszalina. Do przerwy zawodnicy z Koszalina prowadzili 0:12. Na początku drugiej połowy Tytani nawiązali rywalizację doprowadzając do wyniku 5:12. Niestety później zawodnicy obu drużyn otrzymali czerwone kartki, co Tytanom podcięło skrzydła. Zdekoncentrowanie naszej drużyny doprowadziło do dodatkowych trzech przyłożeń z rzędu drużyny z Koszalina. Finalnie zakończyliśmy spotkanie przegraną 5:31. W turnieju w Szczecinie zdobyliśmy 18 punktów do ligowej tabeli. Kolejne zawody już 29.10 w Poznaniu.

mat. nadesłany

fot. M.Madaj

16 października 2023 | 11:25

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *