Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Tytani wygrywają w Szczecinie! „Wracamy na właściwe miejsce!” 

W niedzielę, 24 marca, odbył się VII Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W turnieju zwyciężyli gnieźnieńscy Tytani. Jednak ze względu na małą liczbę drużyn (5 – przyp. aut.) turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Drużyna z Gniezna nie przegrała żadnego z 4 spotkań! 
Pierwszy mecz Tytani wygrali 35:10 z Rugby Biesal. Mecz był przez większą część czasu pod kontrolą gnieźnian, ale na koniec I połowy zawodnik z Gniezna zobaczył żółtą kartkę i Tytani grali w osłabieniu. Jednak w drugiej części meczu ponownie przejęli kontrolę nad zawodami.
Drugi mecz to pojedynek z gospodarzami, Kaskadą Szczecin, który Tytani wygrali 19:12. Mecz wygrywany przez gnieźnian do przerwy 14:0 zaczął robić się nerwowy w drugiej połowie. W pewnym momencie przewaga stopniała tylko do 2 punktów, ale pod koniec spotkania chłodną głową wykazał się Michał Ciesielski i zdobył zwycięskie przyłożenie.
W trzecim spotkaniu gnieźnianie zmierzyli się z liderem Polskiej Ligi Rugby 7 – PG Ogniwem Sopot. Mecz był od początku kontrolowany przez rugbystów z I stolicy, choć wynik końcowy to tylko 20:17 dla Tytanów.
W ostatnim swoim meczu niedzielnego turnieju Tytani zagrali z wiceliderem ligi KSRC Koszalin. Tego dnia nie dowiedzieliśmy się, która z drużyn jest lepsza, ponieważ mecz skończył się remisem 17:17. Dla gnieźnian był to jednak zwycięski remis!
Tytan Gniezno dopisuje 20 punktów do ligowej tabeli i umacnia się na 3 miejscu.
„Zagraliśmy turniej po kilku miesiącach przerwy od grania. Co prawda spożytkowaliśmy ten czas jak nigdy – jednostki boiskowe, siłownia, bieganie, ale nie potrafiliśmy ocenić zawczasu jak to przełoży się na formę na boisku. Bardzo mnie cieszy, że zagrali dziś wszyscy zawodnicy. Pokazaliśmy ogromną dojrzałość drużynową i byliśmy konsekwentni od początku do końca turnieju. Za 3 tygodnie zagramy turniej w Gdańsku.” – podsumował start Tytanów w Szczecinie debiutujący w roli trenera Jędrzej Niedzielski.
GKR Tytan Gniezno zagrał w następującym składzie: Bakowski Łukasz, Bednarski Maciej, Ciesielski Michał, Dziel Łukasz, Graczyk Sebastian, Kąkol Marcin, Kędziora Dawid, Męclewicz Dominik, Niedzielski Jędrzej, Nowakowski Jakub, Pawlak Przemysław, Tetzlaw Marcin.
Opracowało: Biuro Prasowe Tytan Gniezno

25 marca 2024 | 12:41

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *