Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Wymarzony początek roku dla MKS-u!

To jest żółto-czarna niedziela. W meczu 11.kolejki Superligi kobiet, MKS rozgromił na wyjeździe Stoisław Koszalin 30-21!

Świetnie rozpoczął się nowy rok dla szczypiornistek z Gniezna. Dziś w Koszalinie pewnie pokonały ósmą drużynę tabeli, prowadząc od pierwszych minut. Zaczęło się od szybkich trafień Nikoli Szczepanik i Żanety Lipok i choć po chwili odpowiedziała Anna Mączka, gnieźnianki po chwili prowadziły 4-1. Wszystko funkcjonowało idealnie, Aleksandra Hypka odbijała kolejne uderzenia i po 20 minutach MKS prowadził już 13-6. Sytuacja na chwilę zrobiła się nerwowa, gdy gospodynie trzykrotnie pod rząd znalazły drogę do siatki, ale czas wzięty przez Roberta Popka przyniósł efekt, bo trzy ostatnie bramki przed przerwą były naszego autorstwa.

Sześciobramkowe prowadzenie MKS-u po wznowieniu jeszcze się powiększyło, bo bardziej skoncentrowane na parkiet wróciły przyjezdne. Po dwóch golach Nurskiej i jednym Szczepanik przewaga była duża i wystarczyło już tylko kontrolować przebieg gry. Tak w rzeczywistości było, bo koszalinianki nie były w stanie zdominować „Pszczół”, a gra „bramka za bramkę” nie zmieniła już niczego. MKS zaczął więc rok fantastycznie i w spokoju może przygotowywać się do kolejnego meczu, tym razem u siebie z Piotrcovią u siebie 17 stycznia.

Stosław Koszalin – MKS Urbis Gniezno 21-30 (12-18)

Młyny Stoisław: Aleksandra Ivanytsia, Natalia Filończuk – Anna Mączka 9, Marcelina Polańska 5, Aleksandra Zaleśny 5, Nikola Męczykowska 1, Karolina Szajek, Gabriela Urbaniak, Karina Bayrak, Gabriela Haric, Barbara Choromańska, Martyna Koper, Dominika Szynkaruk, Hanna Rycharska, Kristina Kubisova, Adrianna Nowicka.

MKS URBIS: Daria Konieczna, Dominika Hoffman – Magdalena Nurska 9, Żaneta Lipok 6, Monika Łęgowska 5, Nikola Szczepanik 3, Oliwia Kuriata 3, Malwina Hartman 2, Agnieszka Siwka 1, Magdalena Widuch 1, Marta Giszczyńska, Zofia Bartkowiak, Karolina Chojnacka, Maria Tanaś, Martyna Matysek.

fot. Orlen Superliga

07 stycznia 2024 | 16:29

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *