Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Zawodnik Startu w potrzebie, a liga tuż za rogiem

Żużlowa liga za pasem, nie wszyscy wypatrują ją jednak z optymizmem. Patryk Budniak zmaga się z problemami sprzętowymi. – Na ligę to jest za mało – słyszymy.

Już tylko dziewięć dni zostało do pierwszego meczu ligowego w Gnieźnie z Unią Tarnów. Spotkanie już elektryzuje kibiców Startu, będzie to także wielkie wydarzenie dla Patryka Budniaka. Junior Startu pierwszy raz w karierze być może pojedzie od pierwszego meczu, w pierwszym składzie. Pewniakiem jest najbardziej doświadczony Mikołaj Czapla, czy jego partnerem będzie Budniak, lub Jędrzej Chmura, przekonamy się w przyszłym tygodniu. Pewnym jest, że pierwszy z nich mierzy się z problemami sprzętowymi.

Zawodnik jak każdy junior, jest na kontrakcie amatorskim w Starcie Gniezno. Klub wspomaga go tak jak każdego innego zawodnika, bez wsparcia z zewnątrz – jak słyszymy – nie da się jednak solidnie przygotować do tak dużego wyzwania jak liga. – Przed rokiem to było coś zupełnie innego. Zawody młodzieżowe, a liga, to dwie różne kwestie – mówi nam jego ojciec, Andrzej. – Do sezonu przygotowaliśmy trzy silniki, ale w zasadzie każdy z nich, nadaje się do mniejszego lub większego remontu. Mamy fajne ramy, ale one same nie pojadą. Bez szybkiego sprzętu, nie ma co dziś szukać, a ja sam nie jestem w stanie go sfinansować. Wszystko niesamowicie podrożało i to na co jeszcze niedawno mogliśmy sobie pozwolić, dziś już jest dużo droższe. Doceniamy to co otrzymujemy z klubu, ale na ligę to jest za mało i myślę, że większość młodych zawodników ma ten sam problem. Ja chciałbym tylko najlepszego możliwego rozwoju dla syna, który bardzo chce jeździć na żużlu, a który stał się niesamowicie drogi.  

 

 

To jakie umiejętności posiada już Patryk Budniak, świadczą słowa Krzysztofa Cegielskiego. Były zawodnik Startu i ceniony ekspert sportu żużlowego, chwalił przed rokiem juniora z Gniezna. Stało się to podczas meczu w Rzeszowie, gdy Budniak pierwszy raz zadebiutował w lidze. W jednym z biegów finału zastąpił Mikołaja Czaplę, pokonując Wiktora Rafalskiego i przywożąc do mety jeden punkt. – Już jestem fanem Patryka Budniaka po tym jednym wyścigu. Pokazał w nim kilka razy przytomność umysłu i duże umiejętności. Jak na młodego zawodnika, miał też niezły start – mówił Cegielski.

Jeśli ktoś zatem chciałby wspomóc młodego żużlowca, może skontaktować się z jego ojcem, pod numerem telefonu 603 842 025

fot. Start Gniezno

22 marca 2024 | 18:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *