Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Aforti z Mieszkiem na trzy sezony! Celem awans do rozgrywek centralnych

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezno w ostatnich dwóch sezonach szturmem przeszła przez dwie klasy rozgrywkowe. Gnieźnianie jako jedyny klub w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat zanotowali tylko jedną porażkę i z przytupem weszli do III ligi. Wszystko wskazuje, że ten rozwój zostanie utrzymany, ponieważ od początku sezonu 2018/2019 drużynę seniorów wspierać będzie znany mecenas polskiego sportu – spółka Aforti Holding.

-> ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rewelacja! Tak prezentują się nowe stroje Mieszka (galeria) 

Wielkopolska piłka nożna od kilku sezonów zalicza prawdziwy regres. Wielu kibiców pamięta czasy, w których aż trzy kluby z województwa grały w Ekstraklasie. Jednak po zniknięciu z piłkarskiej mapy polski Groclinu Grodzisk Wielkopolski oraz Amiki Wronki, żaden inny klub nie był w stanie dołączyć do Lecha Poznań. Jedynym wyjątkiem jest zespół Wart Poznań, który w ostatnich latach awansował do rozgrywek I ligi. Jednak poza poznańską koalicją na próżno szukać zespołów grających chociażby na stopniu centralnym. Tę złą passę wielkopolskich drużyn spróbuje przełamać Mieszko Gniezno.

Klub z pierwszej stolicy Polski w ostatnich latach rozwija się niemal wzorcowo. MKS Mieszko Gniezno w dwa sezony awansował z klasy okręgowej do III ligi, a co najciekawsze w tym czasie drużyna zaliczyła zaledwie jedną porażkę. Ostatnim pogromcą ekipy z Gniezna była Warta Śrem, jeszcze w sezonie 2016/2017. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że rozwój sportowy idzie równolegle z rozwojem struktur organizacyjno-szkoleniowych klubu.

Naszym celem jest zbudowanie profesjonalnego klubu od samych podstaw – mówi Maciej Ciesielski, Prezes MKS Mieszko Gniezno. – W odróżnieniu od wielu innych zespołów patrzymy na naszą drużynę kompleksowo. Z takim samym priorytetem traktujemy zarówno seniorów, naszą autorską Akademię Mieszko, jak i sferę organizacyjną. Mamy nadzieję, że dzięki nawiązaniu współpracy z tak uznaną firmą jak Aforti Holding, będziemy mogli postawić kolejne kroki w naszym rozwoju i już niedługo dołączymy do największym klubów w naszym regionie – dodaje Ciesielski.

Nowy – wyższy poziom

Współpraca z Mieszkiem Gniezno to kolejny projekt realizowany w ramach Sponsoringowego Projektu Sportowego – autorskiego konceptu Aforti Holding. – Ta współpraca idealnie wpisuje się w strategię naszej marki. Sport i biznes mają wiele wspólnych cech, m.in. samodoskonalenie, wytrwałość w dążeniu do celu czy sumienność. Dlatego jako przedstawiciele biznesu w ramach programu #AfortiSupPORT wspieramy podmioty, które są nam bliskie, a takim klubem z pewnością jest dynamicznie rozwijający się Mieszko Gniezno – mówi Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Holding.

Doświadczenie w biznesie nauczyło mnie, że na wszystkie projekty należy patrzeć długoterminowo, dlatego też zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z Mieszkiem Gniezno na okres trzech sezonów. Jestem przekonany, że dzięki naszemu wsparciu oraz wymianie doświadczeń, wynikających m.in. z naszej współpracy z Lechem Poznań, gnieźnieński klub wejdzie na jeszcze wyższy poziom i już niedługo będziemy mogli cieszyć się z rozgrywek centralnych w pierwszej stolicy Polski – dodaje Sytek.

Celem Sponsoringowego Projektu Sportowego autorstwa Aforti Holding jest wspieranie sportu w każdym kraju, w którym funkcjonuje spółka. Polska firma specjalizująca się w usługach finansowych dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ramach swojego programu wspiera m.in. Lecha Poznań, Start Gniezno, Aforti Yujin Drift Team czy też medalistę pływackich Mistrzostw Europy – Kacpra Majchrzaka.

Gniezno stawia na sport

We wszystkich grupach MKS Mieszka Gniezno gra łącznie niemal 350 piłkarzy. Utrzymanie tak dużej struktury klubu nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie Miasta Gniezna, które stawia na sport
i rozwój fizyczny swoich mieszkańców.

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Polsce i Gniezno z pewnością zasługuje na to, aby mieć drużynę seniorską na poziomie centralnym oraz akademię piłkarską na najwyższym poziomie szkolenia – mówi Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz. – Staramy się wspierać każdy klub sportowy w mieście, aby wszyscy nasi mieszkańcy mogli rozwijać swoje pasje oraz zwiększać swoją aktywność fizyczną. Ponadto, robimy wszystko, aby klimat wokół miasta oraz naszych drużyn był jak najbardziej pozytywny. Jestem przekonany, że w efekcie pozwoli nam to przyciągnąć największych mecenasów polskiego sportu, jak m.in. Aforti Holding – podsumowuje Prezydent Budasz.

AFORTI to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. W skład holdingu zarządzanego przez Klaudiusza Sytka wchodzą: Aforti Finance – firma świadcząca pozabankowe usługi pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Collections – spółka specjalizująca się w zarządzaniu należnościami i procesach windykacyjnych, Aforti Factor oferujący usługi faktoringowe oraz Aforti Exchange – internetowa platforma wymiany walut. Jednocześnie spółka Aforti Holding, należąca również do AFORTI, jest notowana na NewConnect od sierpnia 2011 roku.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.aforti.pl.

GALERIA:

Informacja prasowa

16 sierpnia 2018 | 10:06

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *