Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Awans nie dla Mieszka?

Ewentualny awans Mieszka może zależeć w dużej mierze od decyzji sterników Kolejorza? Taki scenariusz wieszczy trener sobotniego rywala Mieszka ze Starogardu Gdańskiego. – Nie będziecie mieć nic do powiedzenia, jeśli przy Bułgarskiej wypowiedzą magiczne hasło „awans” – mówi Łukasz Kowalski (na zdj.) SportowemuGnieznu. Po meczu Mieszko – KP postanowiliśmy zapytać sztab szkoleniowy gości, jak widzą drugoligowe szanse biało-niebieskich. O kolejnym ligowym kroku mówi się wszak coraz głośniej. 

Dla statystyków, postawa i wyniki Mieszka są ostatnio świetnym materiałem do analizy. Gnieźnianie są niepokonani u siebie od kilkudziesięciu miesięcy (!) i ciągle śrubują klubowy rekord. Efektem jest fotel lidera III ligi na kolejkę przed końcem rundy jesiennej i świetna pozycja do ataku na wiosnę. Ataku, który według naszego rozmówcy może spalić na panewce, jeśli podobny cel nakreślili także działacze Lecha, czy KKS-u Kalisz. Według Łukasza Kowalskiego te ekipy są zdecydowanymi faworytami całego sezonu, o ile… do końca będą mieć na to ochotę. 

Prawda jest taka, że Radunia, Kalisz i rezerwy Lecha są poza zasięgiem całej ligi. Personalnie i organizacyjnie. Na czym opieram tą tezę? Każda z tych ekip ma niesamowicie długą ławkę rezerwowych, a już Lech ma gigantyczną kadrę, która może liczyć nawet 60 osób. Nie czarujmy się, ale jeśli przy Bułgarskiej powiedzą jasno – to jest dobry moment na awans, to nikt im nie „podskoczy”. Nie będziecie mieli ani wy nic do powiedzenia, ani tym bardziej KKS z wszechmocnym panem Kołakowskimi, ani też Radunia, która ma ciekawie grający zespół. Nie patrzę nawet na aktualną tabelę, bo sytuacja może się wywrócić w mgnieniu oka. Oglądałem każdy liczący się zespół tej ligi wiele razy i wiem, kto czym dysponuje. 

Jakie atuty ma więc dziś Mieszko? Co robi wrażenie na rywalach? Trener KP mówi, o dobrze poukładanej drużynie, która ma jednak swoje słabe strony.

Gniezno ma swoje plusy i minusy i ma szczególnie atut własnego boiska.Wszyscy w lidze wiedzą jaką siłą dysponuje Mieszko, jaki ma styl grania, jak szybkich ma skrzydłowych. Nie jesteście drużyną idealną, bo przy odrobinie szczęścia powinniśmy prowadzić w pierwszej połowie 3-0. Wykorzystaliście dwa stałe fragmenty gry i na nas to dziś wystarczyło. Ale pokazaliśmy jak zneutralizować skrzydłowych, Bzdęga nic nie strzelił z gry, to dowód, że waszych ofensywnych zawodników da się zneutralizować. A braki w obronie też macie spore.Ja wam jednak z całego serca życzę spełnienia marzeń i na razie nie ma o czym mówić – piłka i punkty są po waszej stronie – twierdzi Łukasz Kowalski.

20 listopada 2018 | 18:31

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *