Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Były trener Lechity w sztabie szkoleniowym piłkarskiej reprezentacji Polski!

Były trener Lechity Kłecko, Tomasz Mazurkiewicz został asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka. To najważniejszy i zarazem największy krok w jego trenerskiej karierze. Oprócz Mazurkiewicza, najważniejszymi osobami w nowym sztabie biało-czerwonych będą, były sprinter Leszek Dyja (fizjolog) i Andrzej Woźniak (trener bramkarzy).

Tomasza Mazurkiewicza być może niektórzy nie pamiętają na ławce trenerskiej kłeckiego klubu. Przygodę z Lechitą zaczął on bowiem w 2005r. by rozstać się z drużyną po dwóch latach. Jak w tym czasie radził on sobie w klubie z Paderewskiego 17?

Mimo, że Mazurkiewicz pracował w Kłecku tylko (w piłce to czasem „aż”) 2 lata, to zdążył w tym czasie odcisnąć trwale swój ślad. Pod jego wodzą drużyna z Kłecka osiągnęła największy sukces w historii klubu – awans do IV ligi w sezonie 2005/2006. W tym okresie swoje piłkarskie umiejętności szlifowali także dwaj obecni zawodnicy – Krzysztof Kubalewski i Michał Karwański.

Jeśli chodzi o sportowo-trenerskie CV Tomasza Mazurkiewicza, to poznaniak występował m.in. w Warcie Poznań i Olimpii, gdzie rozegrał 88 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył sześć goli. Grał u boku takich zawodników jak: Jerzy Brzęczek, Maciej Żurawski, Grzegorz Mielcarski czy chociażby Sławomir Suchomski, którego później sam trenował w Lechicie. Cztery razy zagrał w młodzieżowej reprezentacji Polski, niestety przez złamaną nogę jego kariera nie potoczyła się, tak jakby mogła. Po wyleczeniu kontuzji swoją przygodę z piłką kontynuował w Niemczech, w ekipach z lig regionalnych, jednak i tam również kontuzja (zerwane więzadła) wykluczyła go z gry. Za granicą rozpoczął swoją pracę trenerską z drużynami młodzieżowymi. Jest trenerem II klasy, ukończył także Szkołę Trenerów PZPN w Warszawie (UEFA A). Odbył staż u trenera Andrzeja Żurawskiego w Warcie Poznań, w której sam trenował grupy młodzieżowe. Pierwszym seniorskim zespołem, jakim prowadził był Rolnik Racot, później wylądował w Kłecku, gdzie w pierwszym sezonie wywalczył awans do IV ligi, a po drugim roku przeniósł się do Unii Swarzędz, z którą awansował najpierw do IV, a potem III ligi. Pracował także m.in. w KS 1920 Mosina, KS Unia Janikowo i Klub Sportowy Sokół Kleczew. W listopadzie 2014 roku został asystentem Jerzego Brzęczka w Lechii Gdańsk. Po niespełna dziesięciu miesiącach Brzęczek został zwolniony z Gdańska, ale już cztery tygodnie później objął GKS Katowice, gdzie jego asystentem ponownie został Mazurkiewicz. Zespół ze Śląska aktualnie zajmuję drugie miejsce w rozgrywkach I ligi i ma duże szanse, aby wywalczyć awans do Ekstraklasy.

fot. Wisła Płock S.A

18 lipca 2018 | 20:45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *