Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Były trener Lechity w sztabie szkoleniowym piłkarskiej reprezentacji Polski!

Były trener Lechity Kłecko, Tomasz Mazurkiewicz został asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka. To najważniejszy i zarazem największy krok w jego trenerskiej karierze. Oprócz Mazurkiewicza, najważniejszymi osobami w nowym sztabie biało-czerwonych będą, były sprinter Leszek Dyja (fizjolog) i Andrzej Woźniak (trener bramkarzy).

Tomasza Mazurkiewicza być może niektórzy nie pamiętają na ławce trenerskiej kłeckiego klubu. Przygodę z Lechitą zaczął on bowiem w 2005r. by rozstać się z drużyną po dwóch latach. Jak w tym czasie radził on sobie w klubie z Paderewskiego 17?

Mimo, że Mazurkiewicz pracował w Kłecku tylko (w piłce to czasem „aż”) 2 lata, to zdążył w tym czasie odcisnąć trwale swój ślad. Pod jego wodzą drużyna z Kłecka osiągnęła największy sukces w historii klubu – awans do IV ligi w sezonie 2005/2006. W tym okresie swoje piłkarskie umiejętności szlifowali także dwaj obecni zawodnicy – Krzysztof Kubalewski i Michał Karwański.

Jeśli chodzi o sportowo-trenerskie CV Tomasza Mazurkiewicza, to poznaniak występował m.in. w Warcie Poznań i Olimpii, gdzie rozegrał 88 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył sześć goli. Grał u boku takich zawodników jak: Jerzy Brzęczek, Maciej Żurawski, Grzegorz Mielcarski czy chociażby Sławomir Suchomski, którego później sam trenował w Lechicie. Cztery razy zagrał w młodzieżowej reprezentacji Polski, niestety przez złamaną nogę jego kariera nie potoczyła się, tak jakby mogła. Po wyleczeniu kontuzji swoją przygodę z piłką kontynuował w Niemczech, w ekipach z lig regionalnych, jednak i tam również kontuzja (zerwane więzadła) wykluczyła go z gry. Za granicą rozpoczął swoją pracę trenerską z drużynami młodzieżowymi. Jest trenerem II klasy, ukończył także Szkołę Trenerów PZPN w Warszawie (UEFA A). Odbył staż u trenera Andrzeja Żurawskiego w Warcie Poznań, w której sam trenował grupy młodzieżowe. Pierwszym seniorskim zespołem, jakim prowadził był Rolnik Racot, później wylądował w Kłecku, gdzie w pierwszym sezonie wywalczył awans do IV ligi, a po drugim roku przeniósł się do Unii Swarzędz, z którą awansował najpierw do IV, a potem III ligi. Pracował także m.in. w KS 1920 Mosina, KS Unia Janikowo i Klub Sportowy Sokół Kleczew. W listopadzie 2014 roku został asystentem Jerzego Brzęczka w Lechii Gdańsk. Po niespełna dziesięciu miesiącach Brzęczek został zwolniony z Gdańska, ale już cztery tygodnie później objął GKS Katowice, gdzie jego asystentem ponownie został Mazurkiewicz. Zespół ze Śląska aktualnie zajmuję drugie miejsce w rozgrywkach I ligi i ma duże szanse, aby wywalczyć awans do Ekstraklasy.

fot. Wisła Płock S.A

18 lipca 2018 | 20:45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *