Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Czas na Wełnę. Mieszko gra o kolejne ligowe punkty.

Szybkie tempo nabrali piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Po środowym meczu pucharowym, w sobotę biało-niebieskich czeka kolejna potyczka ligowa. Rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Wełna Skoki.

Mieszkowcy zakończą ten pracowity tydzień meczem XXI kolejki IV ligi, a rywalem naszego zespołu będzie dziesiąta drużyna tabeli. Wełna zdobyła jak dotąd 26 punktów i nadal liczy się w walce o utrzymanie w gronie czwartoligowców. Cele na rundę wiosenną zmącił jednak ostatni rezultat skockiego zespołu, który sensacyjnie przegrał na własnym stadionie z zamykającą tabelę Pogonią Łobżenica 1:3. Ten wynik zdaje się potwierdzać opinię, że w rundzie rewanżowej zespół prowadzony przez Mariana Toporskiego dysponuje osłabionym składem w porównaniu z jesienią. W zimowej przerwie ubyli bowiem Arkadiusz Dereżyński oraz Marcin Siuda.

Nasza drużyna z kolei przystąpi do sobotniego meczu opromieniona sukcesem w Pucharze Polski i zdaje się być zdecydowany faworytem tego pojedynku. Cały czas nastrój trenera Mariusza Bekasa mącą jednak problemy zdrowotne jego podopiecznych. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem nie będą mogli zagrać kontuzjowani Krzysztof Wolkiewicz, Marcin Tomaszewski, Michał Steinke, Dawid Urbaniak i Michał Dreczkowski. To sporo, bo prawie 1/4 całej kadry naszego zespołu. Mimo tego, pozostaje mieć nadzieję, że po ostatnich bardzo przeciętnych występach nasz zespół zaprezentuje się z jak najlepszej strony i gnieźnieńscy kibice będą świadkami kolejnej ligowej wygranej.

Niewątpliwą ciekawostką w kontekście zbliżającego się meczu jest fakt, że niewiele brakowało a w barwach Wełny występowałby Fabian Burzyński, który obecnie reprezentuje szeregi biało-niebieskich. Fabian trenował bowiem jesienią z Wełną, której jest wychowankiem, i zanosiło się, że w drugiej części zagra w jej barwach. Ostatecznie jednak zdecydował się na grę w zespole z Grodu Lecha.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn, jesienią w Skokach (na zdjęciu), Mieszko wygrał 4:1 po dwóch trafieniach Damiana Pawlaka i jednym Gracjana Goździka oraz Adama Koniecznego. Honorowego gola dla Wełny zdobył wówczas Radosław Modlibowski.

W kontekście sobotniego meczu trzeba odnotować zmianę obsady sędziowskiej. Awizowanego wcześniej Adama Kupsika zmienił Łukasz Orłowski z Zofiowa, któremu jako asystenci pomagać będą  Paweł Szuta i Wojciech Sikora. Ciekawostką jest fakt, że mecz w Skokach obu tym drużynom także prowadził jako arbiter główny Łukasz Orłowski.

Pierwszy gwizdek w sobotnim spotkaniu rozlegnie się o godzinie 17.00.

źródło – mieszkogniezno.eu

06 kwietnia 2018 | 12:55

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *