Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Czekali długo i w końcu wzięli problem w swoje ręce

Gdyby w powiecie był konkurs na „Sportową Metamorfozę Roku”, Zdziechowa miała by zwycięstwo w kieszeni. Zapuszczone miejsce zmieniło się nie do poznania, a wszystko dzięki zabiegom radnego gminy Gniezno Łukasza Ciesielskiego. Boisko ze sztuczną nawierzchnią, znajdujące się przy pałacu w Zdziechowie, zostało po kilku latach oczyszczone i przygotowane do użytku.

Stan murawy (o ile można było ją dostrzec) w tym miejscu, od długiego czasu prosił się o działania. Choć sołectwo posiadało boisko, to w ogóle nie było go widać, bo zalegająca tam gruba warstwa mułu zakryła je doszczętnie. Teraz to się zmieniło, przy wydatnym udziale nie tylko pracowników SP w Zdziechowie, ale i młodzieży, która chwyciła za sprzęt. Metamorfoza jest widoczna gołym okiem, spod zanieczyszczeń, wyłoniła się w końcu obecna tu sztuczna murawa.

Nagroda jest błyskawiczna i wymierna, bo możliwość korzystania z odnowionego boiska. Obiekt przy okazji doczekał się nowych bramek, które z własnych funduszy zakupiła miejscowa placówka. – Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do uporządkowania obiektu, który służyć będzie lokalnej społeczności – mówi wójt gminy, Maria Suplicka. Wszyscy chętni będą mogli od teraz korzystać z obiektu codziennie, aż do zmierzchu.

 

23 maja 2024 | 20:54

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *