Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Derby Wielkopolski przy Strumykowej. Zrewanżować się za Puchar Polski!

Kolejne bardzo trudne zadanie czeka w sobotnie popołudnie piłkarzy Mieszka Gniezno. Podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na swoim stadionie Polonię Środa Wlkp., która bardzo dobrze wystartowała w III lidze.

Wprawdzie oba zespoły nie przegrały jeszcze meczu w tym sezonie, to jednak lepsze nastroje panują w szeregach „polonistów”. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zdobyli na starcie cztery punkty, remisując na trudnym terenie z Bałtykiem Gdynia i gromiąc u siebie Bałtyk Koszalin. Wyniki tych dwóch meczów powodują, że średzka drużyna zajmuje obecnie pozycję wicelidera tabeli. Dwa punkty mniej mają gnieźnianie, ale okoliczności w jakich stracili w środę zwycięstwo z rezerwami Lecha Poznań, mąci dobre nastroje i miejmy nadzieję wzbudzi w biało-niebieskich szeregach sportową złość.

W ekipie Polonii zaszło w przerwie letniej kilka istotnych zmian, to zupełnie inna drużyna jak ta z poprzedniej edycji trzecioligowych zmagań. Z zespołem pożegnało się aż dwunasu zawodników, w tym wielu podstawowych. W grupie zawodników, którym podziękowano za współpracę znaleźli się także Mateusz Roszak i Przemysław Otuszewski. Obaj trafili do Gniezna, pierwszy z nich na boisko, a drugi na ławkę rezerwowych jako asystent Mariusza Bekasa. W miejsce tych którzy odeszli sprowadzono w większości młodych graczy oraz dwóch bardzo doświadczonych tj. Łukasza Radlińskiego z Sandecji Nowy Sącz i Jakuba Wilka z Bytovii Bytów. Polonia ma także nowy duet trenerski który tworzą obecnie Krzysztof Kapuściński i Marcin Woźniak. W sobotnim meczu przeciwko Mieszkowi w ekipie średzkiej na pewno zabraknie wspomnianego już Radlińskiego, który odniósł w inauguracyjnym meczu w Gdyni bardzo groźną kontuzję, a także Krystiana Pawlaka, który od kilku tygodni leczy uraz.

Jeśli chodzi o naszą drużynę to jest ona dość mocno poobijana po nieszczęsnym meczu we Wronkach. Na pewno przeciwko Polonii nie zagrają Adrian Bartkowiak i Igor Łuszczewski, obaj są kontuzjowani od jakiegoś czasu. Pod znakiem zapytania stoją ponadto występy Damiana Pawlaka, Marcina Trojanowskiego i Dawida Radomskiego.

Przypomnijmy, że obie drużyny mierzyły się nie tak dawno w finale strefy poznańskiej Pucharu Polski. W kwietniu na stadionie przy Strumykowej lepsza była Polonia, która wygrała 2:0. Jeśli chodzi o potyczkę ligową obu klubów to żeby ją znaleźć trzeba bardzo mocno pogrzebać w historii. W sezonie 2002/2003 doszło do konfrontacji gnieźnieńsko – średzkiej w grupie północnej wielkopolskiej IV ligi. Wówczas to w Gnieźnie Mieszko przegrał 0:1, a w rewanżu w Środzie gnieźnianie byli „górą” wygrywając po bardzo dramatycznym meczu 2:1.

Warto wspomnieć, że poza Roszakiem i Otuszewskim sobotnie spotkanie będzie prestiżowe dla trenera Mariusza Bekasa, który w przeszłości dwukrotnie prowadził zespół Polonii, a także dla Krzysztofa Wolkiewicza, który także dwukrotnie przywdziewał koszulkę w barwach średzkiego klubu.

Mecz zaplanowano na godzinę 17.00 na stadionie przy ulicy Strumykowej, a jako arbiter główny poprowadzi go Dawid Błażejczyk z Bydgoszczy.

TUTAJ PROWADZONA BĘDZIE RELACJA LIVE Z MECZU MIESZKO – POLONIA

MKS Mieszko Gniezno

17 sierpnia 2018 | 22:44

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *