Fatalna inauguracja sezonu w wykonaniu Mieszka

Koszmarnie rozpoczęli nowy sezon piłkarze Mieszka. Dziś przy Strumykowej przegrali z LKS Gołuchów 0-4.

Wynik w pełni oddaje to co dziś działo się w pierwszym ligowym spotkaniu z udziałem gnieźnian. Tylko pierwsze 20.minut mogły dawać nadzieje na korzystny rozwój wydarzeń. Mieszkowcy próbowali w tym czasie narzucić swój styl gry, jednak już pierwsza groźna sytuacja gości z 21.minuty powinna skończyć się stratą gola. Tylko fenomalna podwójna obrona Patryka Szafrana w bramce uchroniła cudem gnieźnian. Później jeszcze trzykrotnie LKS mógł i powinien cieszyć się z bramki, jedyną odpowiedzią z naszej strony była niezła kontra, którą źle wykończył Hoffmann, strzelając obok słupka. Nie wyglądało to dobrze i kolejnej części można było wyczekiwać z niepokojem.

Tak też było. O drugiej połowie najlepiej nie napisać nic, bo to co nie udawało się gołuchowianom wcześniej, nadrobili z nawiązką. Ich akcje były coraz groźniejsze, gnieźnianie ograniczali się do pojedynczych wypadów, jednak nie było w nich ani pomysłu, ani finalnego wykończenia. Nie potrafiliśmy przytrzymać piłki, obsłużyć nią celnie, nie było nic, co składa się na zespołowe granie. Rywale za to zaczęli strzelać celnie, głównie na skutek naszych błędów w kryciu, lub szybkości na skrzydłach. Zaczął w 57.minucie Domagalski, który otrzymał świetne podanie z lewego skrzydła, później gole padały jeszcze w 76, 78 i ostatnia będąca ozdobą meczu w 84. Skowroński cudownie uderzył z kilkunastu metrów i piłka poszybowała w prawe okienko naszej bramki.

Mieszko Gniezno – LKS Gołuchów 0-4 (0-0)

05 sierpnia 2023 | 12:04