Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

„Futbolowy zawrót głowy” w Kłecku

W niedzielę, 9 grudnia w hali sportowej w Kłecku odbył się organizowany przez szkółkę piłkarską „Futbolowy Zawrót Głowy” już IV Turniej Mikołajkowy „Inter-Lers Cup” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kłecko  Adama Serwatki. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, na parkiecie zaprezentowało się blisko 130 zawodniczek i zawodników, w tym około 100 ze szkółki „Futbolowy Zawrót Głowy”

W tym roku otrzymaliśmy duże wsparcie sponsorów. Oprócz Gminy Kłecko, która od kilku lat pomaga nam w działalności, duży wkład w organizację imprezy miała firma „Inter-Lers” z Kłecka. Ponadto wsparła nas też firma „Elfih” Przemysława Błachowiaka, oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy p. Joanny Aleksandrowicz.

Jako pierwsi pojawili się piłkarze FZG z Kłecka oraz Jerzykowa i Biskupic z roczników 2013/2014. Trenerzy tych grup Bartosz Basiński, Maciej Kasprzak oraz Przemysław Kwiatkowski podzielili halę na trzy boiska i dzieci w formie zabawy rozgrywały w dużej większości swoje pierwsze mecze w życiu. Oczywiście końcowy wynik nie miał tu najmniejszego znaczenia, liczyła się sportowa zabawa i możliwość zaprezentowania się rodzicom, opiekunom oraz kibicom. W tej kategorii ogółem udział wzięło 21 zawodników. Na koniec Burmistrz Adam Serwatka dokonał wręczenia wszystkim uczestnikom medali, dyplomów oraz słodkich niespodzianek.

Przez następną godzinę mogliśmy oglądać zmagania dzieci z rocznika 2012. Tutaj doszło do meczu, w którym FZG Kłecko zmierzył się z Sokołem Mieścisko. Aby nie wywierać presji na 6-latkach nie były liczone bramki, ale zawodnicy grali na całym boisku. Po piłkarskich potyczkach w ceremonii wręczenia medali, dyplomów i nagród uczestniczył Burmistrz oraz prezes firmy „Inter-Lers” p. Ryszard Stolarz. Dodajmy, że dodatkowo trenerzy wskazali wyróżniających się graczy w tej kategorii. Pamiątkowe statuetki trafiły do Nikodema Andrzejewskiego z Sokoła Mieścisko oraz Filipa Nowickiego i Damiana Zielińskiego z FZG Kłecko. Wyróżniono także najmłodszego zawodnika – Aleksa Bazylewicza z Mieściska. Generalnie tutaj grało blisko 30 zawodników.

W kategorii 2010/2011 w turnieju wzięły udział 4 drużyny. Po 2 zespoły z FZG Kłecko i FZG Jerzykowo/Biskupice. Trenerami tych pierwszych są Piotr Kubalewski oraz Artur Borowiak, ekipę z Jerzykowa/Biskupic trenuje Maciej Kasprzak. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym 1×12 minut. Emocji i ciekawych zwrotów akcji nie było końca. Końcowa tabela wyglądała następująco:

1. FZG Kłecko I – 9 pkt

2. FZG Jerzykowo/Biskupice I – 6 pkt

3. FZG Kłecko II  – 3 pkt

4. FZG Jerzykowo/Biskupice II – 0 pkt

Każda z drużyn otrzymała puchary, medale, dyplomy i słodkie poczęstunki. Ponadto wręczono nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem uznano Bartka Ledę z FZG Jerzykowo/Biskupice, najlepszym strzelcem Filipa Hartwicha z FZG Kłecko a najlepszym zawodnikiem Borysa Trzaskawkę także z FZG Kłecko. Do tych zawodników trafiły statuetki oraz nagrody rzeczowe. Tutaj udział wzięło 38 zawodniczek i zawodników.

Na koniec do futbolowych zmagań przystąpiły roczniki 2008/2009. Tu również mieliśmy 4 zespoły: Huragan Pobiedziska, Pelikan Niechanowo, FZG Jerzykowo/Biskupice I, FZG Jerzykowo/Biskupice II. Tych ostatnich prowadzi trener Włodzimierz Watras. 

Oto zanotowane wyniki:

FZG Jerzykowo I – Pelikan Niechanowo 1:1

FZG Jerzykowo II – Huragan Pobiedziska 0:4

Pelikan Niechanowo – FZG Jerzykowo II 2:0

Huragan Pobiedziska – FZG Jerzykowo I 4:1

FZG Jerzykowo I – FZG Jerzykowo II 2:0

Pelikan Niechanowo – Huragan Pobiedziska 3:0

Końcowa tabela

1. Pelikan Niechanowo

2. Huragan Pobiedziska

3. FZG Jerzykowo/Biskupice I

4. FZG Jerzykowo/Biskupice II  

Najlepszym piłkarzem został Patryk Welke z Pelikana Niechanowo, bramkarzem (a właściwie bramkarką!) Julia Macioszek także z Niechanowa natomiast najlepszym strzelcem piłkarz Huraganu Pobiedziska Antek Piotrowski. Podobnie jak w poprzedniej kategorii do wyróżnionych trafiły statuetki, nagrody rzeczowe a do wszystkich puchary, medale oraz dyplomy. W tej kategorii na boisku rywalizowało 37 graczy.

Nad zdrowiem zawodników czuwała jak zawsze ekipa medyczna z Gniezna. Na szczęście obyło się bez kontuzji i urazów.

Puchary ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Kłecku, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe przez firmę „Inter-Lers” z Kłecka natomiast słodycze przez firmę „Elfih” oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy p. Joanny Aleksandrowicz także z Kłecka. 

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Ponadto podziękowania należą się także sędziemu zawodów Jackowi Korobaczowi za pomoc przy organizacji imprezy.

Tekst: Przemysław Kwiatkowski – zdjęcia: Karolina Kwiatkowska

11 grudnia 2018 | 12:41

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *