Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Gnieźnianin psychologiem piłkarskiej reprezentacji Polski!

Jerzy Brzęczek został dziś oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Wraz z nim poznaliśmy nazwisko psychologa drużyny, którym został gnieźnianin (!) Damian Salwin (na zdj. w środku)

Funkcja psychologa w piłkarskiej reprezentacji Polski, który będzie pracował na jej potrzeby non stop, to zupełna nowość. Sztab Adama Nawałki nie postawił na taką osobę, z kolei Brzęczek otwarcie przyznał, że ktoś taki jak Salwin jest mu potrzebny. Ma to związek chociażby, z niepowodzeniem na mundialu. – To była moja decyzja. Rola psychologa będzie polegała na rozmowach i wsparciu indywidualnym. Ja osobiście z Salwinem współpracuję od dłuższego czasu, podobnie jak niektórzy piłkarze. Przymusu nie będzie, ale nasz psycholog będzie do dyspozycji zawodników i członków sztabu – skomentował podczas konferencji prasowej w Warszawie nowy selekcjoner.

Kim jest Damian Salwin? To doświadczony psycholog sportowy. Współpracował z Polskim Związkiem Kolarskim, Polskim Związkiem Szermierczym oraz z Polskim Związkiem Motorowym, a także z żużlowcami Startu Gniezno. Jednak najswobodniej czuje się w piłkarskim środowisku, będąc od 19 lat trenerem, z licencją UEFA A. W jednym z wywiadów, którego udzielił Przeglądowi Sportowemu mówił:

– Stres, jaki przeżywają sportowcy na najważniejszych meczach, turniejach jest porównywalny do traumy, doznanej na przykład w trakcie działań wojennych, lub po przeżyciu katastrofy. Gdy piłkarzowi coś nie wyjdzie, reakcja jest nieprawdopodobnie silna. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jaką cenę płacą piłkarze, jaki to dla nich wysiłek psychiczny.   Ogromne emocje wywołują nie tylko występy, ale też przesiadywanie na rezerwie, które obarczone jest mniejszą odpowiedzialnością, ale większym poczuciem porażki.

Przypomnijmy, że w sztabie Brzęczka, jest jeszcze jedna znana nam osoba, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. To drugi trener Tomasz Mazurkiewicz, który w przeszłości był szkoleniowcem Lechity Kłecko.

Obszerny wywiad z Damianem Salwinem zamieścimy już niedługo na naszym portalu.

fot. PZPN, startgniezno.com

23 lipca 2018 | 20:57

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *