Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Gnieźnieńska Strefa Kibica ma być najlepszą w Polsce!

Od otwarcia aż do finału! 14 czerwca na Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie rusza profesjonalna Strefa Kibica, organizowana przez Urząd Miejski. Gnieźnianie będą mogli bezpłatnie śledzić wszystkie mecze, aż do finałowego, który odbędzie się 15 lipca.

– Mamy ambicje, żeby to była najlepsza Strefa Kibica w kraju. Taka, jaka była dwa lata temu podczas Euro. Tak oceniamy ją nie tylko my, ale również zewnętrzni eksperci. Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Gniezna do wspólnej zabawy przez miesiąc od meczu rozpoczęcia Rosja – Arabia Saudyjska (14 czerwca o godz. 17:00). Będziemy wspólnie oglądać wszystkie 64 mecze, w tym spotkania z udziałem Polaków – powiedział prezydent miasta Gniezna Tomasz Budasz.

Włodarz pierwszej stolicy Polski wyraził nadzieję, że biało-czerwonym dobrze będzie się wiodło podczas mistrzostw świata w Rosji i wyjadą z grupy.  – Mam nadzieję, że tych meczów Polaków będzie więcej niż jedynie trzy grupowe. Całe szczęście, że odbywają się one w godzinach popołudniowych, więc myślę, że wszyscy zdążymy. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Gniezna – dodał.

Prezydent Budasz zaapelował także do wszystkich mieszkańców naszego miasta.  – Proszę, abyśmy wspólnie się bawili! Abyśmy założyli barwy narodowe, wzięli flagi i trąbki i licznie się zgromadzili – rodzinnie. Strefa ma być też dla rodzin. Chcemy wspólnie odpoczywać, bawić się i kibicować. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, animacji i konkursów. Będzie strefa dla dzieci z zamkami i dmuchańcami. Znajdzie się też strefa kulinarna i dodatkowe atrakcje – koncerty. Myślę, że przez ten miesiąc każdy znajdzie coś dla siebie. Trzymamy kciuki, by spotkań z udziałem naszych było jak najwięcej! – podsumował.

Pierwszy mecz Polaków już 19 czerwca (wtorek) o godzinie 17:00. Wówczas podopieczni Adama Nawałki zagrają z Senegalem.

Warto podkreślić, że piłkarskim emocjom towarzyszyć będzie również szereg innych atrakcji, o których poinformujemy niebawem.

Już niebawem na Placu Świętego Wojciecha stanie Strefa Kibica!

08 czerwca 2018 | 08:52

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *