Goździk daje czwartą wygraną biało-niebieskim

Lider wielkopolskiej IV ligi okazał się dzisiaj (środa, 27 lutego) lepszy w spotkaniu sparingowym od lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej. Na boisku w Bydgoszczy miejscowy Chemik uległ gnieźnieńskiemu Mieszkowi 0:1. Była to czwarta z rzędu wygrana gnieźnian.

Środowe spotkanie odbywało się w bardzo niesprzyjającej aurze, przy przenikliwym mrozie. W pierwszej połowie tego spotkania więcej z gry mieli gospodarze, jednak pierwsi przed szansą stanęli goście. W 4 minucie strzał Tomasza Kaźmierczaka zatrzymał się na słupku bramki bydgoszczan.W kolejnych minutach inicjatywa nalezała do chemików, którzy dwukrotnie stawali przed szansą pokonania Wiktora Beśki. Na szczęście golkiper biało-niebieskich zachował czyste konto i pierwsza połowa tego spotkania zakończyła sie bezbramkowym remisem.

W drugiej do głosu doszli gnieźnianie, którzy uzyskali przewagę i dość często zagrażali bramce czwartoligowca z Bydgoszczy. Jednak z reguły zwycięsko z pojedynków z podopiecznymi Mariusza Bekasa wychodził młody golkiper gospodarzy. W 70 minucie był już jednak bezradny, kiedy to precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego drogę do siatki znalazł Gracjan Goździk (na zdjęciu). W ostatnich fragmentach tego sparingu już żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się wygraną Mieszka 1:0.
Była to czwarta z rzędu wygrana biało-niebieskich w tym okresie przygotowawczym, a dodajmy, że mieszkowcy zagrali w dużym osłabieniu  bez Marcina Trojanowskiego i Tomasza Bzdęgi.

W najbliższą sobotę gnieźnian czeka ostatni mecz kontrolny. Tym razem o godzinie 12.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej rywalem biało-niebieskich będzie ligowy rywal Kotwica Kórnik.

Bramka: Gracjan Goździk (70) – dla Mieszka

„Mieszko”: Wiktor Beśka (46 Dominik Nowicki) – Marcin Tomaszewski (60 Dawid Urbaniak), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski (46 Damian Garstka) – Damian Pawlak (46 Filip Kruczyński), Dawid Radomski, Fabian Burzyński (46 Tobiasz Garstka), Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz (65 Adam Konieczny) – Tomasz Kaźmierczak

28 lutego 2018 | 22:50