Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Goździk daje czwartą wygraną biało-niebieskim

Lider wielkopolskiej IV ligi okazał się dzisiaj (środa, 27 lutego) lepszy w spotkaniu sparingowym od lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej. Na boisku w Bydgoszczy miejscowy Chemik uległ gnieźnieńskiemu Mieszkowi 0:1. Była to czwarta z rzędu wygrana gnieźnian.

Środowe spotkanie odbywało się w bardzo niesprzyjającej aurze, przy przenikliwym mrozie. W pierwszej połowie tego spotkania więcej z gry mieli gospodarze, jednak pierwsi przed szansą stanęli goście. W 4 minucie strzał Tomasza Kaźmierczaka zatrzymał się na słupku bramki bydgoszczan.W kolejnych minutach inicjatywa nalezała do chemików, którzy dwukrotnie stawali przed szansą pokonania Wiktora Beśki. Na szczęście golkiper biało-niebieskich zachował czyste konto i pierwsza połowa tego spotkania zakończyła sie bezbramkowym remisem.

W drugiej do głosu doszli gnieźnianie, którzy uzyskali przewagę i dość często zagrażali bramce czwartoligowca z Bydgoszczy. Jednak z reguły zwycięsko z pojedynków z podopiecznymi Mariusza Bekasa wychodził młody golkiper gospodarzy. W 70 minucie był już jednak bezradny, kiedy to precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego drogę do siatki znalazł Gracjan Goździk (na zdjęciu). W ostatnich fragmentach tego sparingu już żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się wygraną Mieszka 1:0.
Była to czwarta z rzędu wygrana biało-niebieskich w tym okresie przygotowawczym, a dodajmy, że mieszkowcy zagrali w dużym osłabieniu  bez Marcina Trojanowskiego i Tomasza Bzdęgi.

W najbliższą sobotę gnieźnian czeka ostatni mecz kontrolny. Tym razem o godzinie 12.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej rywalem biało-niebieskich będzie ligowy rywal Kotwica Kórnik.

Bramka: Gracjan Goździk (70) – dla Mieszka

„Mieszko”: Wiktor Beśka (46 Dominik Nowicki) – Marcin Tomaszewski (60 Dawid Urbaniak), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski (46 Damian Garstka) – Damian Pawlak (46 Filip Kruczyński), Dawid Radomski, Fabian Burzyński (46 Tobiasz Garstka), Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz (65 Adam Konieczny) – Tomasz Kaźmierczak

fot.archiwum/informacjelokalne.pl

28 lutego 2018 | 22:50

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *