Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Mieszko - Kotwica 2-0
Obra - Mieszko 2-1

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
MKS - Młyny 27-25
FunFloor - MKS 37-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Grali rywale Mieszka. Sypnęło niespodziankami.

Środa stała pod znakiem nadrabiana zaległości w grupie północnej IV ligi wielkopolskiej, w której gra Mieszko. W sumie odbyło się  pięć meczów, w których niespodzianek nie zabrakło.

Największą sensację zanotowaliśmy w Plewiskach gdzie bardzo dobrze spisujący się ostatnio Grom Plewiska niespodziewanie potknął się ze zdegradowaną już Pogonią Łobżenica przegrywając 0:2. W kontekście kolejnych trudnych meczów podopieczni Marka Kamińskiego mocno „spaprali” sobie sytuację w tabeli. Pogoń natomiast rewelacyjnie spisuje się wiosną, młoda drużyna z Łobżenicy gra bardzo ambitnie i to wystarcza aby napsuć krwi faworytom. Zespół Pogoni zdobył wiosną tylko jeden punkt mniej od Mieszka i w tabeli rundy rewanżowej plasuje się na czwartej pozycji!

Niespodziankę zanotowaliśmy także w Skokach. Miejscowa Wełna już chyba definitywnie pożegnała się z marzeniami o utrzymaniu się w IV lidze po tym jak przegrała z Huraganem Pobiedziskach 2:3. Goście rozstrzygnęli spotkanie w zaledwie siedem minut zdobywając w pierwszej połowie wszystkie bramki. Warto odnotować, że w bramce Huraganu zadebiutował wypożyczony z naszego klubu Mikołaj Miczyński.

Słabo wiosną spisuje się Kotwica Kórnik. Po tym jak podopieczni Tomasza Nawrota szczęśliwie wygrali w Szydłowie wszyscy liczyli, że będzie to początek serii, która oddali kórniczan od czerwonej kreski. Nic z tych rzeczy! Kotwica przegrała znowu i w dodatku bardzo ważny mecz z sąsiadem z tabeli Nielbą Wągrowiec 0:1. Wygląda na to, że w Kórniku jeszcze trochę się w tym sezonie podenerwują…

W ostatnim zaległym środowym meczu wszystko poszło zgodnie z planem. Wiceliderująca Warta Międzychód pokonała w Dopiewie GKS 4:2 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Dopiewianie dwukrotnie dochodzili gości, ale ostatecznie pogrążył ich Bartosz Nowak, który zapisał na swoim koncie wszystkie cztery trafienia. Jak dalej pójdzie to zespół z Dopiewa może skończyć sezon na ostatnim miejscu.

Z kolei w Wysokiej miejscowy GLKS zagrał awansem z XXIV kolejki z Lubuszaninem Trzcianka. Faworyzowani goście musieli się trochę napocić, ale ostatecznie wygrali zasłużenie 2:0. Choć trzeba dodać, że podopieczni Jarosława Feciucha wyszli na prowadzenie po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym. W szeregach gości zabrakło pauzujących za kartki Pawła Wichra i Pawła Nawrockiego.

W tabeli rewolucja nie nastąpiła. Warta zmniejszyła stratę do lidera do 14 punktów, a na „niepewne” miejsce przesunął się Grom Plewiska, który ma 33 „oczka” i przewagę czterech punktów na przepaścią jaką jest w tym sezonie spadek do ligi międzyokręgowej.

Grom Plewiska – Pogoń Łobżenica 0:2 (0:0)
bramki: Martin Bazela (58), Michal Wisiorek (79) – dla Pogoni

Wełna Skoki – Huragan Pobiedziska 2:3 (1:3)
bramki: Radosław Modlibowski (43), Błażej Rajewski (81) – dla Wełny, Kacper Bienert 2x (23, 29), David Paku Tchela (28) – dla Huraganu

Kotwica Kórnik – Nielba Wągrowiec 0:1 (0:0)
bramka: Adrian Mikołajczak (51) – dla Nielby

GKS Dopiewo – Warta Międzychód 2:4 (1:1)
bramki: Dominik Drzewiecki (37), Maiusz Grzegorzewicz (66) – dla KS-u, Bartosz Nowak x (41, 7, 77, 88) – dla Warty

GLKS Wysoka – Lubuszanin Trzcianka 0:2 (0:1)
bramki: Błażej Nowak (28 z karnego), Mateusz Kaczor (69) – dla Lubuszanina

tekst. mieszkogniezno.eu

19 kwietnia 2018 | 12:52

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *