Hattrick Koniecznego w sparingu Mieszka! Bzdęga kontuzjowany

Nadal niepokonani w letnich meczach sparingowych są piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. W środowe popołudnie, w trzecim test – meczu, biało-niebiescy pokonali Wartę Gorzów Wlkp. 3:0.

Spotkanie, które pierwotnie zaplanowane było w Grodzisku Wielkopolskim w ostatniej chwili przeniesione zostało do Nądni, gdyż grodziskie murawy zostały zalane przez intensywnie padający deszcz.

Pierwsza połowa środowego meczu była wyrównana z lekkim wskazaniem na beniaminka z Gniezna. W tej odsłonie podopieczni Mariusza Bekasa stworzyli sobie dwie – trzy sytuacje pod bramką Warty, ale bez zarzutu spisywał się gorzowski golkiper.  Z kolei beniaminek z Gorzowa raz był bliski szczęścia, kiedy to po strzale z rzutu wolnego skutecznie interweniował Wiktor Beśka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej w obu ekipach pojawiło się wielu zmienników i zdecydowanie lepiej prezentował się Mieszko. W 66 minucie gnieźnianie wyszli na prowadzenie, gdy Gracjan Goździk zacentrował na głowę Adama Koniecznego (na zdjęciu), a ten pokonał golkipera Warty. Sześć minut potem piłka po strzale Koniecznego po raz drugi wpadła do siatki Warty. Tym razem napastnik biało-niebieskich wykorzystał sytuację sam na sam. Wynik meczu ustalony został w 83 minucie kiedy to Mateusz Roszak celnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Adam Konieczny ponownie uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki.

Ostatecznie środowy test mecz zakończył się wygraną Mieszka 3:0 i było to trzecie letnie zwycięstwo w trzecim lipcowym pojedynku kontrolnym. W sobotę naszą ekipę czeka następny sprawdzian formy, tym razem w Mogilnie z rezerwami Pogoni Szczecin. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 17.00.

Bramki: Adam Konieczny 3x (66, 72, 83) – dla Mieszka

„Mieszko”: Wiktor Beśka (30 Dominik Nowicki, 58 Szymon Lewandowski), Marcin Tomaszewski (46 Miłosz Brylewski), Adrian Bartkowiak (46 Dawid Urbaniak), Michał Steinke (46 Taras Maksymiv), Szymon Pająk (46 Igor Łuszczewski), Dawid Radomski (46 Mateusz Ławniczak), Marcin Trojanowski (46 Radosław Mikołajczak), Tomasz Bzdęga – kontuzja (17 Mateusz Roszak), Damian Pawlak (46 Gracjan Goździk), Krzysztof Wolkiewicz (46 Tomasz Kaźmierczak, 68 Jakub Hoffmann), Mikołaj Panowicz (46 Adam Konieczny).