Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Huragan na pucharowej drodze Mieszka

Tuż przed sobotnim hitem w III lidze, w środowy wieczór piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka czeka potyczka 1/16 finału Pucharu Polski strefy poznańskiej. Rywalem biało-niebieskich będzie w Pobiedziskach tamtejszy Huragan.

Po wyeliminowaniu A klasowych Błękitnych Owińska podopiecznych Mariusza Bekasa czeka tym razem dużo trudniejsze zadanie. Nasz środowy rywal to obecnie siódma drużyna ligi międzyokręgowej w grupie pilsko-poznańskiej. Podopieczni Pawła Kutyni tracą na ten moment sześć punktów do liderującej Sparty Oborniki, a trzeba dodać, że celem czerwono-czarnych na ten sezon jest powrót do IV ligi. Pobiedziszczanie, podobnie jak Mieszko, mają za sobą już jedną przeszkodę pucharową. W 1/32 finału Huragan pokonał w Żydowie B-klasową Farę Pelikan 4:0.

Środowi rywale znają się jak „łyse” konie, gdyż w ostatnich latach bardzo często dochodziło do bezpośrednich konfrontacji. Ostatni raz Mieszko i Huragan walczyły ze sobą w poprzednim sezonie w rozgrywkach IV ligi. Jesienią w Pobiedziskach biało-niebiescy wygrali 3:1, a we wiosennym rewanżu w Gnieźnie (na zdjęciu) padł wynik 2:0 dla naszego zespołu. Po tamtym sezonie mieszkowcy awansowali do 3 ligi, a poiedziszczanie spadli do ligi międzyokręgowej.

W obu zespołach nie brakuje przed środowym meczem problemów kadrowych. W szeregach naszego środowego rywala na pewno zabraknie Bartosza Żołądkiewicza, który nie tak dawno zerwał wiązadła krzyżowe. Także Mieszko z pewnością nie zagra w swoim najsilniejszym składzie. Cały czas kontuzjowani są Adrian Bartkowiak i Igor Łuszczewski, a w ostatnich dniach dołączyli do nich jeszcze Gracjan Goździk, Marcin Trojanowski, Radosław Mikołajczak, Mateusz Ławniczak i Krzysztof Wolkiewicz. Tak więc trener Bekas ma przed środowym spotkaniem spory ból głowy przy ustalaniu wyjściowej jedenastki, a to powoduje, że gnieźnian czekać będzie trudna przeprawa.

Warto dodać, że w ekipie Huraganu gra były nasz bramkarz Dominik Nowicki, który latem przeniósł się do czerwono-czarnych.

Ciekawostką tego pojedynku jest niewątpliwie fakt, że obie ekipy rywalizować będą przy sztucznym świetle, które w ubiegłym roku zainstalowane zostało na pobiedziskim stadionie. Pierwszy gwizdek w tym starciu rozlegnie się o godzinie 18.30, a zawody poprowadzi trzecioligowy arbiter Kamil Waskowski, któremu pomagać będą  Łukasz Witczak i Maciej Grosz.

Dodajmy, że zwycięzca tej potyczki w kolejnej fazie pucharowych zmagań zmierzy się z wygranym z pary Lider Swarzędz – Zjednoczeni Trzemeszno.

MKS Mieszko Gniezno

10 października 2018 | 10:52

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *