Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Jasny przekaz ze Strumykowej. Mieszko nadal chce walczyć o II ligę!

W piątek Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniezno rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące rundy wiosennej. W klubie z ulicy Strumykowej doszło do bardzo ważnego spotkania. Jego celem było wyjaśnienie sytuacji w klubie.

W spotkaniu uczestniczyli prezydent Tomasz Budasz, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Dariusz Zamiar, prezes Aforti Klaudiusz Sytek, prezes MKS Mieszko Gniezno Maciej Ciesielski, trener pierwszego zespołu Jakub Ostrowski, honorowy członek zarządu Janusz Malęgowski oraz członkowie zarządu w osobach Romana Gąsiorowskiego i Waldemara Czajkowskiego na spotkaniu obecny był również dyrektor Akademii Mieszko – Wojciech Gąsiorowski. W spotkaniu udział wzięli również zawodnicy pierwszego zespołu.

Celem nadrzędnym było wyjaśnienie sytuacji w klubie, a także zapewnienie wszystkich zgromadzonych, że zdanie które do tej pory padało z ust działaczy „gramy o najwyższe cele” jest nadal aktualne, teraz należy je interpretować w sposób jednoznaczny – GRAMY O II LIGĘ. Prezydent Tomasz Budasz jasno wyraził swoje pełne zaangażowanie w rozwój klubu i pełne wsparcie finansowe. Jednocześnie mówiąc o tym, że stadion piłkarski pierwszej stolicy niedługo nabierze nowego blasku i będzie stadionem, na jaki kibice piłki nożnej w Gnieźnie zasługują. Mało tego stadion nie będzie remontowany pod kątem rozgrywek II ligowych, lecz przygotowany w pełni będzie pod rozgrywki I ligi.

Głos zabrał również prezes PEC – Dariusz Zamiar, który mówił o transparentności klubu i coraz stabilniejszej pozycji na gnieźnieńskim rynku, a także o tym. że PEC Gniezno będzie w najbliższych latach również wspierał gnieźnieńską piłkę nożną. Na końcu głos zabrał prezes Aforti Klaudiusz Sytek, który wprost mówił o swoich aspiracjach jako sponsora, a także o tym, że w PZPN coraz górniej mówi się o Mieszku Gniezno jako o trzeciej sile w Wielkopolsce, a i chodzą słuchy, że skoro między Lechem, a resztą jest przepaść to klub z pierwszej stolicy może tę lukę wypełnić.

Zdaniem finalnym, które padło z ust Prezydenta Budasza było „nie wywieramy presji, ale macie awansować”. Tym optymistycznym akcentem cześć oficjalna się zakończyła. Jak w rzadko którym klubie, do dyspozycji piłkarzy byli działacze i najwięksi partnerzy klubu.

Zarząd Klubu już rozpoczął rozmowy z poszczególnymi zawodnikami, po to aby stworzyć machinę do wygrywania z utrzymaniem obecnego kręgosłupa a cel jest jasny – awans do II ligi!

MKS Mieszko Gniezno

21 grudnia 2018 | 17:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *