Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Jedni muszą, drudzy mogą

Bardzo interesująco zapowiada się sobotnie spotkanie o czwartoligowe punkty, które odbędzie się na stadionie przy ulicy Strumykowej. Piłkarze Mieszka Gniezno podejmować będą Nielbę Wągrowiec.

Podopieczni Mariusza Bekasa przedostatni raz w tym sezonie ligowym zaprezentują się gnieźnieńskiej publiczności. Okazją ku temu będzie mecz XXVIII kolejki w którym rywalem biało-niebieskich będzie Nielba Wągrowiec.

Goście to zespół, który zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli i traci do Mieszka 33 punkty. Mimo tak dużej różnicy punktowej spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, gdyż goście muszą powalczyć o komplet punktów bo cały czas zagrożeni są spadkiem z IV ligi. Aby być całkowicie pewnym utrzymania wągrowiecki zespół musi wyprzedzić w tabeli Unię Swarzędz lub Kotwicę Kórnik do których traci trzy punkty. W dodatku Nielba to ekipa nieobliczalna i groźna, w szczególności w spotkaniach wyjazdowych gdzie podopieczni Radosława Kołackiego zdobywają więcej punktów aniżeli na swoim terenie.

Problemem Nielby przed tym spotkaniem z pewnością będzie absencja kapitana tego zespołu Rafała Leśniewskiego, który w ostatnim meczu otrzymał czerwoną kartkę i przeciwko Mieszkowi grać nie będzie mógł. Ponadto z powodów „kartkowych” nie zagra Rafał Gruntkowski.

Jeśli chodzi o zespół biało-niebieskich to trener Mariusz Bekas, który ma za sobą przygodę z Nielbą jako zawodnik, nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Adriana Bartkowiaka, Tobiasza Garstki i Michała Dreczkowskiego, a także pauzującego za żółte kartki Marcina Tomaszewskiego. Natomiast w porównaniu z poprzednim meczem do meczowej kadry powraca Damian Pawlak.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn, które odbyło się we Wągrowcu jesienią mieszkowcy wygrali 2:0 po trafieniach Tomasza Kaźmierczaka i Gracjana Goździka.
Pierwszy gwizdek w sobotnim rewanżu rozlegnie się o godzinie 17.00, a spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Przemysław Czajka z Gostynia.

Fot. Archiwum SG

18 maja 2018 | 20:30

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *