Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kolejne kontrakty w Łubowie. Prezes Szczypiorniaka bramkarzem Piasta

W rundzie jesiennej w bramce Piasta nie znajdzie się Alan Piechowiak, który z powodów prywatnych musi zrobić sobie przerwę w grze w drużynie. Klub liczy oczywiście na jego powrót, ale mimo to trzeba zabezpieczyć bramkę Łubowa już teraz.

Pierwszym krokiem był powrót do GKS-u Oskara Kidawy. W poprzednim sezonie z powodu zbyt małej liczby bramkarzy w kadrze aż trzykrotnie między słupkami musiał stawać zawodnik z pola. Tym razem taka sytuacja nie powinna się powtórzyć, co oprócz Oskara mają zagwarantować dwaj kolejni bramkarze:

Wojciech Kalmus (bramkarz) – będąc młodzieżowcem przez dwa sezony stał w bramce Piasta, gdy ten grał w Amatorskiej Lidze. Przerwał przygodę z piłką, a teraz wraz z bratem dołączył do klubu z rodzinnej miejscowości jako wolny zawodnik.

Filip Chrzanowski (bramkarz) – Filipa kibice Piasta mogą znać już z pełnienia funkcji klubowego fizjoterapeuty. Teraz zostaje on także włączony do drużyny seniorów. Występował między innymi w barwach Cuiavii Inowrocław i Mieszku Gniezno w III lidze. Grał też w IV lidze w barwach Pogoni Lwówek i w okręgówce w Sparcie Szamotuły, Zielonych Lubosz oraz Pelikanie Niechanowo. Był też kapitanem w B-klasie w barwach KS-u Gniezno. Ogromne doświadczenie boiskowe zostanie wykorzystane w naszym klubie nie tylko w drużynie seniorów – Filip od niedawna pełni też funkcję szkoleniowca młodych bramkarzy w Piasta, z którymi będzie odbywał dodatkowe treningi. Ponadto jest prezesem KS „Szczypiorniak” Gniezno.

Dobrą wiadomością dla kibiców jest też fakt, że w drużynie pozostanie Kamil Kupidura (obrońca), który wiosną był wypożyczony z Wełnianki Kiszkowo. Nadal pozostanie on w zespole, ale już jako pełnoprawny zawodnik Piasta!

Niewyjaśniona na ten moment pozostaje sytuacja Yury Mazura. Zainteresowanie tym zawodnikiem wykazywali Zjednoczeni Trzemeszno, jednak do tej pory transferu nie przeprowadzono. Ponieważ w kadrze Piasta nie znajduje się żaden inny zawodnik posiadający inny paszport niż polski, Mazur Yura w ostateczności będzie mógł pozostać w zespole, jeśli do transferu nie dojdzie.

Kadra Trenera Arkadiusza Kościańskiego powoli się zamyka, choć nie można wykluczyć jeszcze jakichś dodatkowych wzmocnień w ostatniej chwili.

Źródło: GKS Piast Łubowo

11 sierpnia 2018 | 11:50

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *