Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kolejny mecz kontrolny Pelikana Niechanowo

W sobotę (dzisiaj) zespół Pelikana Niechanowo czeka trzeci sparing w bieżącym okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni Aleksandra Stachowiaka staną naprzeciw czwartoligowca SKP Słupca. Początek meczu na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie o godz. 16.00.

Poprzednie dwa test-mecze to łatwe wygrane zielono-czarnych – 5:0 z Polonią Golina oraz 4:1 z Lubońskim 1943 Luboń. Teraz poprzeczka powędruje zdecydowanie wyżej, a sobotni rywal zdaje się być najmocniejszym z zaplanowanych na tą zimę przeciwników niechanowskiej drużyny. Słupecki zespół to obecnie 9. drużyna zmagań w IV lidze grupie południowej. Przed SKP zatem na wiosnę ciężka batalia o utrzymanie w „nowej” IV lidze. Jak dotąd słupczanie rozegrali trzy mecze sparingowe podczas zimowych przygotowań – z Czarnymi Czerniejewo (3:2), z Piastem Kobylnica (2:0) oraz Jarotą Jarocin (0:3).

Pelikan natomiast niewątpliwie będzie miał okazję zmierzyć się z dużo bardziej wymagającym rywalem, aniżeli dotychczasowi. Co do sytuacji kadrowej zielono-czarnych, trochę się ona poprawiła. Po chorobie do treningów wrócił Hubert Świątnicki, a leczy się jeszcze Gracjan Działak i jego sobotni występ stoi pod znakiem zapytania. Wcześniej urazy wykluczyły z treningów Alberta Kowalskiego oraz Andrzeja Stefańskiego, których zabraknie w sobotnim sparingu. Do absencji dodać należy cały czas niezdolnego do gry Błażeja Matysiaka.

Na pewno będzie to bardzo pożyteczne spotkanie, które da kilka odpowiedzi trenerowi Aleksandrowi Stachowiakowi, gdzie są jeszcze mankamenty i nad czym trzeba się skupić w dalszej fazie przygotowań.

(pelikanniechanowo.pl)

09 lutego 2018 | 21:56

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *