Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Kolejny występ wychowanka Mieszka w Lidze Mistrzów!

Wychowanek Akademii Mieszko – Michał Zimmer – zaliczył kolejny mecz w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zawodnik reprezentujący na co dzień Lecha Poznań, wespół ze swoimi kolegami, stanął naprzeciwko zespołu Herthy Berlin. Niestety, dwumecz padł łupem drużyny z Niemiec.

W pierwszym spotkaniu berlińczycy triumfowali 2:0, natomiast w drugim wygrali 3:2. Tym samym poznaniacy pożegnali się z dalszą walką w ramach Youth Champions League. Michał Zimmer w obu meczach zagrał po 90 minut. Występy przeciwko mistrzowi Niemiec to bez wątpienia duże osiągnięcie oraz powiększenie dotychczasowego doświadczenia.

Dodajmy, że wychowanek Akademii Mieszko gra na pozycji bocznego obrońcy. W kwietniu bieżącego roku podpisał z Lechem Poznań trzyletni kontrakt. – Gdy grałem w Mieszko Gniezno, moim celem była akademia w Poznaniu. Gdy byłem już tutaj, dążyłem, żeby przejść do Wronek. Dzisiaj natomiast mam kolejny cel, jest to pierwsza drużyna Lecha. Wszyscy moi trenerzy wykonali ciężką pracę, żebym dzisiaj był w tym miejscu. Ten kontrakt jest dla mnie wiadomością, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – mówił wówczas gnieźnianin, cytowany przez oficjalną stronę klubową Lecha Poznań.

Przy okazji parafowania umowy przez Zimmera, bardzo pozytywnie o defensorze wypowiadał się Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Akademii Lecha. – Michał posiada olbrzymie serce do walki i dobry charakter do uprawiania futbolu. To bez wątpienia jeden z najlepiej grających w obronie graczy całej akademii i cieszymy się, że związał swoją przyszłość z Lechem – przyznawał na łamach lechpoznan.pl.

Michałowi życzymy wielu sukcesów, wierząc w dalszy rozwój!

Fot. Lech Poznań

25 października 2018 | 23:05

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *