Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Kolejny występ wychowanka Mieszka w Lidze Mistrzów!

Wychowanek Akademii Mieszko – Michał Zimmer – zaliczył kolejny mecz w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zawodnik reprezentujący na co dzień Lecha Poznań, wespół ze swoimi kolegami, stanął naprzeciwko zespołu Herthy Berlin. Niestety, dwumecz padł łupem drużyny z Niemiec.

W pierwszym spotkaniu berlińczycy triumfowali 2:0, natomiast w drugim wygrali 3:2. Tym samym poznaniacy pożegnali się z dalszą walką w ramach Youth Champions League. Michał Zimmer w obu meczach zagrał po 90 minut. Występy przeciwko mistrzowi Niemiec to bez wątpienia duże osiągnięcie oraz powiększenie dotychczasowego doświadczenia.

Dodajmy, że wychowanek Akademii Mieszko gra na pozycji bocznego obrońcy. W kwietniu bieżącego roku podpisał z Lechem Poznań trzyletni kontrakt. – Gdy grałem w Mieszko Gniezno, moim celem była akademia w Poznaniu. Gdy byłem już tutaj, dążyłem, żeby przejść do Wronek. Dzisiaj natomiast mam kolejny cel, jest to pierwsza drużyna Lecha. Wszyscy moi trenerzy wykonali ciężką pracę, żebym dzisiaj był w tym miejscu. Ten kontrakt jest dla mnie wiadomością, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – mówił wówczas gnieźnianin, cytowany przez oficjalną stronę klubową Lecha Poznań.

Przy okazji parafowania umowy przez Zimmera, bardzo pozytywnie o defensorze wypowiadał się Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Akademii Lecha. – Michał posiada olbrzymie serce do walki i dobry charakter do uprawiania futbolu. To bez wątpienia jeden z najlepiej grających w obronie graczy całej akademii i cieszymy się, że związał swoją przyszłość z Lechem – przyznawał na łamach lechpoznan.pl.

Michałowi życzymy wielu sukcesów, wierząc w dalszy rozwój!

Fot. Lech Poznań

25 października 2018 | 23:05

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *