KS Winiary Gniezno liderem wieczornej ligi SBG

Witamy wszystkich czytelników naszego magazynu Wieczornej Ligi SBG. Na początku usystematyzujmy wiedzę, którą przekazywano nam w szkołach. Ligę SBG rozgrywana jest w każdy poniedziałek, wtorek i środę od godz.20.15 do 22.00. Liga SBG to liga na wysokim poziomie, z najlepszymi zawodnikami oraz z profesjonalną obsługą sędziowską. Tu stosuje się najnowsze rozwiązania taktyczne z pięknymi bramkami oraz fantastycznymi paradami bramkarskimi.
Podróż po piłkarskim raju rozpoczynamy od meczu Wędzikowski Team Gniezno – Gościniec „Nad Dwoma Stawami” Gniezno. Na ten mecz szykowali się nie tylko piłkarze, ale i kibice obu drużyn. Na pytanie organizatora gdzie są ultrasi odpowiedz była jedna:
# ”nie będzie ultrasów, bo była wywiadówka i dostali szlaban więc dziś bez bębna…”.
Ale wróćmy do meczu. Wynik dość sprawiedliwy 3-3. Choć w ostatniej minucie dopiero padła bramka wyrównująca dla Gościńca. Niestety piłkarską zabawę popsuł zawodnik Gościńca „Nad Dwoma Stawami” Daniel Szymański. Decyzja organizatorów ligi mogła być tylko jedna. Daniel zostaje zawieszony na jeden mecz za wybitnie niesportowe zachowanie, a ponowna taka sytuacja spowoduje wykluczenie zawodnika z dalszych rozgrywek Wieczornej Ligi SBG!!!
Drugi mecz tego dnia Expectum Gniezno – Bartex Gniezno zakończyło się stosunkiem bramek 6-3, lecz było to zacięte spotkanie do samego końca. Brawo Expectum za pierwsze punkty

We wtorek 17.04 – worek z bramkami otworzyli zawodnicy Star Wars Gniezno strzelając 7 bramek i z łatwością ograli Outletmile.pl. Na wysoki wynik drużyna Outletmile.pl odpowiedziała jednym trafieniem Łukasza Błaszka, który niczym Usain Bolt przemierzał metry boiska w szybkości światła jednak to było za mało na Gwiezdną drużynę.
Po meczu słychać było z usta zawodników Star Wars – „ Moc jest z nami”
W drugim meczu tego dnia Husaria Auto Format Gniezno podejmowała drużynę pełną energii Elektroinstalacje EL-GRON Connect Czerniejewo. I chyba nikt się nie spodziewał takiego wyniku. Szukając wiadomości na temat zespołu Husarii czytamy na Wikipedii: „Husaria ze względu na nietypowe uzbrojenie i taktykę jest zaliczana do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii”. Taktyka Husarii niestety nie dała rezultatu. Po tym meczu powstał wiersz na cześć EL-Gronu „Świątek, piątek czy niedziela niechaj El-Gron gole strzela. Futbol jest Bogiem, zawody nałogiem, a gole to podstawa w chwili gdy tricki to zabawa.”  Elektroinstalacje wygrywają z Husaria 3-2

Na sam deser niczym „truskawka na torcie” jak mówi to Tomasz Hajto mieliśmy okazję oglądać dwa mecze środowe. KS Winiary Gniezno ograło 6-3 Maximus Auto Handel Gniezno. Mecz drużyn, które jeszcze nie przegrały zapowiadał się dość ciekawie, jednak tego dnia Maximus musiał uznać wyższość KS Winiary.
W ostatnim meczu kolejki spotkały się Disaster Gniezno oraz FC Sienkiewicza Gniezno. Już od pierwszych minut dużo pracy miał arbiter Arnold Sądej, ponieważ każda z drużyn chciała wygrać dlatego mecz był bardzo otwarty. Bramkarz FC Sienkiewicza Przemysław Grzechowiak bronił jakby wypił sok z gumijagód i zasłużył na miano bramkarza kolejki. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3-1 dla FC Sienkiewicza. W drugiej połowie wszystko na swoje barki wziął Piotr Saskowski strzelając dwie bramki ustalił wynik meczu. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się nam Nazar Tsepko, który zdobył piękną bramkę nożycami. Disaster wygrywa 4-3 i powoli pnie się w tabeli.