Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Kto ma rację w sprawie goli strzelonych we Wrześni?

Nie milkną echa kontrowersyjnych słów, jakie dla naszego portalu wypowiedział prezes Victorii Eugeniusz Nowicki. – Mieszko mogło oba gole zdobyć nieprawidłowo. Co do pierwszego, to jestem pewien w 200%. Mam ogromny żal do arbitra – mówił nam tuż po ostatnim gwizdku. Postanowiliśmy więc, zapytać gnieźnieńskiego sędziego piłkarskiego Wojciecha Brenka (na dolnym zdj. pierwszy z prawej), który ma doświadczenie z boisk pierwszo- i drugoligowych. Czy rzeczywiście można mieć wątpliwości i kwestionować słuszność uznania obu trafień przez arbitra sobotniego widowiska? Spotkania nie oglądał wprawdzie na żywo, ale widział je w przekazie internetowym. 

Victoria Września przegrała przypomnijmy pierwszy mecz barażowy z Mieszkiem 1-2, po bramkach straconych ze stałych fragmentów gry. Gospodarze byli rozżaleni, nie tylko samym faktem porażki, ale mieli spore pretensje, że oba trafienia padły po strzałach z pozycji spalonych. Wojciech Brenk, broni swojego kolegi po fachu i twierdzi, że nie powinno być tutaj żadnych kontrowersji. – Dla mnie to nie były trudne sytuacje do oceny, a tym bardziej dla asystenta, którego ustawienie pozwoliło mu nie wątpię podjąć odpowiednią decyzje. Wypowiedzi które płyną z Wrześni są krzywdzące dla środowiska sędziowskiego bo mecz Victoria – Mieszko sędziowali doświadczeni koledzy i sędziowali go dobrze (…). Bramki padły prawidłowo i nie ma żadnej kontrowersji. Oko zawodnika czy też widza nie jest „w linii” jak ustawienie sędziego asystenta, dlatego komentarze nigdy nie będą trafne, a z jednej kamery na środku boiska niestety ale nic nie zobaczymy – podsumowuje Brenk.

Nadal nie wiadomo jeszcze, kto będzie arbitrem rewanżowego meczu przy Strumykowej. Decyzja w tej sprawie zostanie już niebawem podjęta przez Kolegium Sędziów WZPN.

fot. nowiny.pl

11 czerwca 2018 | 17:31

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *