Łatwo i przyjemnie. Mieszko ogrywa Polonię w sparingu

Przekonującym zwycięstwem zaczęli cykl sparingów piłkarze IV-ligowego Mieszka. W sobotę, 20 stycznia gnieźnianie zmierzyli się w Szamotułach, z występującą w tej samej klasie rozgrywkowej Polonią Leszno i pokonali ją aż 4-1 (3-0).

Mecz początkowo miał zostać rozegrany w Gnieźnie, jednak zasypane boisko przy ul. Strumykowej spowodowało, że zdecydowano się przenieść pojedynek kilkadziesiąt kilometrów dalej. Tutaj problemów nie było więc można było skupić się tylko na grze. To zdecydowanie od pierwszych minut lepiej wychodziło biało-niebieskim. Mieszkowcy od pierwszych minut ruszyli na rywala, czego efektem były dwa trafienia w pierwszych 5. minutach. Najpierw piłkę do siatki skierował w 2.minucie niezawodny Gracjan Goździk, a chwilę po tym jego wyczyn skopiował Miłosz Brylewski. Poloniści po dwóch trafieniach nie potrafili odnaleźć właściwego rytmu co wykorzystali kolejny raz gnieźnianie. W 25. minucie po faulu w polu karnym na Marcinie Trojanowskim, sędzia wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Tomasz Bzdęga. W tej części gry więcej goli już nie padło, natomiast po przerwie nieco śmielej zaczęli w końcu radzić sobie gracze z Leszna. Wykorzystali jednak tylko jedną sytuację w 65. min, gdy gnieźnieńskiego bramkarza pokonał Łukasz Bugzel. Biało-niebiescy i na to odpowiedzieli – 300 sekund później czwartego gola dla Mieszka strzelił Tomasz Kaźmierczak.

Dawid Frąckowiak/dyrektor sportowy Mieszka – Był to nasz pierwszy tegoroczny występ, który możemy ocenić pozytywnie, w szczególności w I połowie. Pierwsza odsłona przebiegała zdecydowanie pod nasze dyktando, zdominowaliśmy drużynę Polonii i efektem naszej przewagi były trzy zdobyte bramki. W tej odsłonie mieliśmy wiele okazji, aby do przerwy wynik mógł być lepszy, jednak biorąc pod uwagę, że to był nasz pierwszy kontakt z boiskiem w tym roku, to nie ma powodów do narzekań. Nieco gorzej nasza gra wyglądała w II połowie, kiedy to na boisku pojawili się zawodnicy „drugiego” garnituru oraz testowicze. Trzeba jednak dodać, że sobotnie spotkanie spełniło swoje zadanie i było pozytywnym akcentem okresu przygotowawczego. W meczu tym sprawdzaliśmy kilku zawodników testowanych. Australijczyka polskiego pochodzenia Jay Jaskólskiego, Fabiana Burzyńskiego i Michała Dreczkowskiego. Na ten moment pewne jest, że ten ostatni wiosną zagra w naszych barwach.

Mieszko Gniezno – Polonia Leszno 4-1 (3-0)

Gracjan Goździk (2), Miłosz Brylewski (5), Tomasz Bzdęga (25k), Tomasz Kaźmierczak (70) –  Łukasz Bugzel (65)

Kolejny test mecz Mieszka w niedzielę, 28 stycznia w trakcie obozu w Jarocinie. Rywalem będzie Odolanovia Odolanów

20 stycznia 2018 | 21:39