Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

M. Ciesielski: „To historyczny moment. Nie chcemy zatrzymać się na III lidze”

Historyczne rzeczy dzieją się w ostatnim czasie w Mieszku Gniezno. Drużyna jak burza przeszła niższe szczeble rozgrywkowe i awansowała do III ligi. Gnieźnieńska lokomotywa wcale nie chce się zatrzymywać. Może nieco zwolni, ale są plany, by w końcu wjechała do zmagań na stopniu centralnym.

W realizacji kolejnych celów pomóc ma nawiązanie współpracy z Aforti Holding. – Dla nas to jest historyczny moment. Jeden z kolejnych historycznych. Zaczęliśmy od konsolidacji klubów piłkarskich pod patronatem pana prezydenta. Udało się scalić środowisko. Kolejnym historycznym momentem było powołanie Akademii Mieszko. Jest ona jedną z największych w Wielkopolsce, a nawet w Polsce. Mamy ponad 300 młodych zawodników. Nadzorujemy, by akademia była profesjonalnie prowadzona. Historyczny był także ubiegły sezon, w którym nie przegraliśmy żadnego spotkania. Awansowaliśmy do III ligi, co było jednym z naszych głównych założeń – powiedział Maciej Ciesielski, prezes MKS Mieszko Gniezno.

Włodarz klubu ze Strumykowej zwrócił również uwagę na to, że podejmowane działania mają charakter kompleksowy. – Kiedy zaczynaliśmy pracę w klubie, to rozpoczęliśmy od pewnych spraw organizacyjnych i prawnych. Uporządkowaliśmy kilka rzeczy. Nasz klub od początku stawiał na kompleksowy rozwój, czyli kładzenie nacisku na szkolenie dzieci i młodzieży w Akademii Mieszko oraz rozwijanie drużyny seniorów. Dzięki takiej organizacji udało nam się nawiązać współpracę z firmą Aforti Holding. Myślę, że pozyskanie takiego sponsora strategicznego, dzięki pomocy pana prezydenta, jest kolejnym historycznym krokiem – wyjaśnił.

Ciesielski podkreślił również, że III liga nie jest szczytem marzeń drużyny seniorów. – Sądzę, że naszym kolejnym zadaniem, w ciągu trzyletniej współpracy, będzie awans do rozgrywek centralnych. Nie chcemy zatrzymać się tylko na trzeciej lidze. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali marsz. W tej lidze jeszcze nie przegraliśmy. Póki co dwukrotnie zremisowaliśmy. Środowy, bardzo zacięty mecz przyjaźni z Lechem II Poznań, zakończył się podziałem punktów. Widać potencjał wśród juniorów Lecha. Mam nadzieję, że wkrótce Akademia Mieszko wykształci takich zawodników, którzy zasilą zarówno drużynę juniorów starszych, jak i seniorów – dodał.

Jak już informowaliśmy, umowa pomiędzy MKS Mieszko Gniezno a Aforti Holding będzie obowiązywać przez trzy sezony. – Umowę o współpracy z firmą Aforti Holding podpisujemy na trzy lata. Przed nami jest dużo pracy, abyśmy wspólnie wykorzystali potencjał zarówno naszego klubu, jak i firmy Aforti. Jest ona mecenasem sportu – nie tylko piłki nożnej – podsumował Maciej Ciesielski.

16 sierpnia 2018 | 14:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *