Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko - Centra 2-1
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74

Piłka ręczna

MKS - Ruch 33-28
SPR - Szczypiorniak - Acana 33-15
EKS - MKS 29-25

Futsal

KS - Bojano 5-3
Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4

Mariusz Bekas: „Ten mecz był bardzo pożyteczny” (wypowiedzi trenerów Mieszka i Sokoła)

Mecz kontrolny Mieszka Gniezno i Sokoła Aleksandrów Łódzki zakończył się remisem. Co to oznacza dla przebiegu okresu przygotowawczego obu drużyn? Dzięki uprzejmości Sokoła, możemy przytoczyć pomeczowe wypowiedzi obu trenerów.

Mariusz Bekas, trener Mieszka: Nie wiem, jak to wyglądało z perspektywy drużyny Sokoła, lecz dla nas dzisiejszy mecz był bardzo ciekawym widowiskiem. Wiadomo, że my jesteśmy drużyną z niższej ligi. Fajnie, że udało nam się zagrać z tak mocnym rywalem. Widać było, że w pierwszej połowie Sokół dominował. Możliwe, że miał na to też pewien wpływ dominujący wiatr w jednym kierunku. Rywale mieli swoje sytuacje, my za to się bardziej broniliśmy. W drugiej odsłonie się to odwróciło, ten wiatr troszeczkę nas wspomagał w tej grze ofensywnej i mieliśmy też kilka swoich okazji. Szkoda, że straciliśmy bramkę pod koniec spotkania, ale myślę, że taki mecz kontrolny był bardzo pożyteczny w tym okresie.

Piotr Kupka, trener Sokoła: Jesteśmy zadowoleni z tego sparingu. Było to dla nas kolejne doświadczenie, a dla zawodników dość mocna jednostka treningowa. Szczerze powiem, że bardziej spodziewałem się tego, że będziemy „chodzić do tyłu” i nasza gra będzie wyglądać słabiej. Widać było u wielu zawodników to zmęczenie, brak precyzji i dokładności. Przeciwnik był nastawiony ambitnie, chciał bardzo mocno się nam postawić i udało mu się to. Z przekroju całego meczu, remis jest sprawiedliwym wynikiem. Na pewno przeanalizujemy sobie to spotkanie jeszcze na spokojnie na wideo. Wszyscy zawodnicy dali z siebie tyle, ile mogli. Biorąc pod uwagę nasze obciążenia treningowe, myślę, że w nogach już zawodnicy to czują, a każdy kolejny mecz będzie dla nas bardzo ciężki.

31 stycznia 2018 | 17:04

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *