Mecz na szczycie dla piłkarzy Mieszka

Mecz na szczycie dla gnieźnian! Mieszko wygrał na własnym boisku z Centrą Ostrów Wielkopolski 2-1, w drugim wiosennym spotkaniu 4.ligi

Przy Strumykowej są powody do optymizmu. Mieszkowcy wygrali drugi mecz na wiosnę, tym razem z zajmującą trzecią pozycję w tabeli, Centrą Ostrów Wlkp. Początek nie napawał jednak optymizmem, bo już po kwadransie  z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał filar defensywy, Michał Steinke. Nie podłamało to jednak miejscowych, którzy robili wszystko, by strat na murawie nie dało się odczuć. Szczęście uśmiechnęło się dopiero pod koniec pierwszej połowy, gdy celnie na bramkę uderzył Jakub Hoffmann i było 1-0. Taki wynik utrzymał się do przerwy, goście wyrównali krótko po wznowieniu, gdy po wrzutce z lewej strony, nasza obrona zachowała się wyjątkowo biernie i Centra mogła się cieszyć z gola.

Od tego momentu to goście częściej przebywali na naszej połowie, jednak mieszkowcy skutecznie kontrowali i jedna z nich okazała się kluczowa. Pozyskany przed sezonem Gracjan Konieczny, kropnął z 20 metrów idealnie i bramkarz Centry nie miał szans na obronę. Mimo szans z obu stron wynik nie uległ nie zmienia i gnieźnianie zainkasowali komplet punktów.

Mieszko Gniezno – Centra Ostrów Wielkopolski 2-1 (1-0)

Bramki dla Mieszka: 42′ Hoffmann, 68′ G.Konieczny

25 marca 2023 | 19:52