Mieszko Gniezno pokonał trzecioligowca!

W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej piłkarze Mieszka Gniezno zmierzyli się z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska. Mecz sparingowy zakończył się triumfem podopiecznych Mariusza Bekasa, którzy pokonali wyżej notowanego przeciwnika 2:1 (1:0).

Sobotni test-mecz był rozgrywany w mało sprzyjających warunkach, szczególnie dla tych, którzy chcieli obserwować pojedynek gnieźnieńskiego czwartoligowca z wyżej notowaną Polonią Środa Wielkopolska. Mimo to, frekwencja była całkiem niezła. Śmiało można uznać, że tym razem przy Strumykowej pojawiło się więcej kibiców, aniżeli w przypadku poprzednich spotkań sparingowych.

Premierowa odsłona towarzyskiej potyczki mogła się podobać. Nie brakowało ataków, a tempo rywalizacji było dość wysokie. Lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Mariusza Bekasa. W 29. minucie biało-niebiescy zdołali podkreślić przewagę poprzez zdobycie bramki. Wówczas na listę strzelców po pewnym wykonaniu rzutu karnego wpisał się Tomasz Bzdęga. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska nie zamierzali spuszczać głów. Mimo że był to tylko mecz kontrolny, próbowali powalczyć o jak najlepszy wynik. W 52. minucie przyjezdnym udało się doprowadzić do wyrównania – bramkarza Mieszka pokonać zdołał Piotr Skrobosiński. Taki rezultat utrzymywał się dość długo. Dopiero w 83. minucie zgromadzeni sympatycy futbolu doczekali się kolejnej, jak się później okazało ostatniej, bramki w trakcie sobotniego sparingu. Na niespełna 10 minut przed końcem rywalizacji trafienie zainkasował Marcin Tomaszewski. Ten gol sprawił, że „Mieszkowcy” mogli cieszyć się z triumfu nad trzecioligowcem 2:1.

Mieszko Gniezno: Wiktor Beśka (45. Dominik Nowicki) – Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Michał Dreczkowski (45. Tomasz Kaźmierczak), Dawid Radomski (72. Dawid Urbaniak), Marcin Trojanowski (75. Adam Konieczny), Tomasz Bzdęga (45. Fabian Burzyński), Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz (66. Filip Kruczyński), Damian Pawlak (53. Damian Garstka).

24 lutego 2018 | 13:02