Piłka nożna

Mieszko - Polonia 4-1
Warta - Mieszko 3-3
Mieszko - Polonia 3-2

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Noteć - MKK 83-89
MKK - ...
MKK - ...

Piłka ręczna

MKS - Start 21-32
Piotrcovia - MKS 34-31
MKS - Jarosław 24-31

Futsal

KS - Orlik 4-3
KS - ...
KS - ...

Mieszko Gniezno zakontraktował nowego zawodnika!

To, czego większość kibiców Niebiesko-Biało się spodziewała, stało się w końcu faktem. Zespół Mieszka Gniezno ogłosił dziś, że do grona zawodników klubu dołącza testowany w sparingach Taras Maksymiv.

26-letni obrońca jest wychowankiem UFK Dniepropietrowsk. Poza występami w macierzystym klubie jedenastokrotnie reprezentował także młodzieżowe zespoły finalisty Ligi Europy z roku 2015, Dniepro Dniepropietrowsk. W Polsce grał już między innymi w drugoligowych Calisii Kalisz i Pelikanie Łowicz czy zespołach z trzeciej ligi – Pelikanie Niechanowo oraz Jarocie Jarocin. Łącznie zanotował 58 występów na boiskach II ligi oraz 78 w lidze trzeciej.

Nowy nabytek Mieszka jest zawodnikiem uniwersalnym i może grać zarówno jako stoper, jak i na bokach obrony. Na tych pozycjach był testowany przez trenera Mariusza Bekasa w zimowych sparingach. Taras trenował z zespołem Biało-Niebieskich również podczas obozu przygotowawczego w Jarocinie, więc podpisanie kontraktu z Ukraińcem było tylko kwestią czasu. Maksymiv to pierwszy obcokrajowiec, który będzie grał w trykocie Mieszka od 10 lat, po Nigeryjczyku Maxwellu Kalu i Serbowi Branko Rasiciowi.

 

22 lutego 2018 | 16:12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *