Mieszko II Gniezno ciągle bez porażki

Kompletem punktów legitymują się po trzeciej kolejce rozgrywek Klasy B rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. W niedzielne południe podopieczni Przemysława Otuszewskiego pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej KS Łopuchowo 4:0.

Gospodarze bardzo szybko „ustawili” sobie to spotkanie. Po kwadransie biało-niebiescy prowadzili już 2:0, a oba gole padły w identycznych okolicznościach. Najpierw faulowany w polu karnym gości był Maciej Tatarski, a następnie piłkę w siatce lokował najskuteczniejszy zawodnik rezerw Kacper Zimmer (na zdjęciu przy piłce). W kolejnych minutach spotkania mieszkowcy stworzyli sobie kolejne dogodne okazje bramkowe, ale znakomicie między słupkami KS-u spisywał się Hubert Czerwiński, dlatego na przerwę oba zespoły schodziły tylko z dwubramkowym prowadzeniem gnieźnian.

W drugiej części długo z boiska wiało nudą. Dopiero w końcówce podopieczni Przemysława Otuszewskiego podwyższyli swoje prowadzenie. Najpierw w 81 minucie piłkę do siatki z najbliższej odległości dobił Mikołaj Pluciński, a minutę potem po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Kacper Zimmer ustalając tym samym wynik końcowy tego meczu na 4:0.

Samo spotkanie przebiegało bez większej historii, a zdecydowanie najjaśniejszą postacią tego meczu był arbiter Krzysztof Warych z Poznania, który swoimi niezrozumiałymi decyzjami wprowadzał w rozbawienie przybyłych kibiców m.in. kazał opuścić boisko bramkarzowi gości po tym jak udzielona mu została pomoc medyczna, co spowodowało, że KS przez kilkanaście sekund grał bez golkipera…

Po tej kolejce młodzi mieszkowcy z 9 punktami plasują się na pierwszym miejscu w tabeli wyprzedzając o trzy „oczka” Lotnika Poznań i Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Za tydzień biało-niebiescy pojadą do Lubonia na mecz z rezerwami tamtejszej Stelli.

Bramki: Kacper Zimmer 3x (7 z karnego, 15 z karnego, 82), Mikołaj Pluciński (81) – dla Mieszka

Sędziował: Krzysztof Warych (Poznań)

Widzów: 50

„Mieszko”: Jakub Woźniak, Olivier Strosin (71 Nikodem Mirek), Jakub Olejniczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (64 Mikołaj Pluciński), Krystian Grzeszczak (71 Mateusz Rożek), Hubert Walerjańczyk, Jakub Hoffmann (71 Dawid Tymosz), Kacper Zimmer, Dominik Wiśniewski

tekst: Mieszko Gniezno

08 września 2019 | 17:23