Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Mieszko już trenuje. Są nowe twarze

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka wrócili do treningów po zimowej przerwie. Lider rozgrywek czwartoligowych spotkał się na pierwszych tegorocznych zajęciach.

Trener Mariusz Bekas zebrał swoich podopiecznych po dwumiesięcznej przerwie na trening, który zainaugurował przygotowania do rundy wiosennej w rozgrywkach IV ligi. Trening zaplanowany został w hali sportowej przy ulicy Wrzesińskiej, ale zanim do niego doszło Mieszkowcy spotkali się w sali konferencyjnej na stadionie przy ulicy Strumykowej, gdzie zawodników przywitał prezes Maciej Ciesielski, a następnie trener Mariusz Bekas w szczegółach omówił czekający naszą drużynę okres zimowych przygotowań.

Środowe zajęcia miały wybitnie wprowadzający charakter. Rozpoczęło się od rozgrzewki, potem nastąpiły ćwiczenia w dwójkach z elementami techniki, a także przy użyciu skakanek. W końcowej fazie trenujący podzieleni zostali na cztery drużyny i rozegrali między sobą gry.

W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział dwudziestu jeden zawodników. Wśród trenujących, z jesiennej kadry, zabrakło Pawła Siwki, który postanowił skupić się na nauce i zrezygnował z dalszego uprawiania piłki, Marcina Trojanowskiego, którego zatrzymały sprawy osobiste oraz przebywającego na testach w Wiśle Puławy Wiktora Beśki. W treningu nie uczestniczył także Adam Konieczny, który jest już po operacji i w trening będzie mógł wejść dopiero za dwa tygodnie. Jednak napastnik biało-niebieskich przyglądał się środowemu treningowi z wysokości trybun. Na treningu obecny był także Adrian Franczak, ale w najbliższych dniach wypożyczony on zostanie do Vitcovii Witkowo. W gronie trenujących pojawiły się natomiast dwie nowe twarze. Pierwsza to Taras Maksymiv, który przez ostatni rok występował w barwach Warty Międzychód, a druga to młodzieżowiec SKP Słupca Michał Dreczkowski.

Pierwszy trening na otwartym boisku już jutro (w sobotę, 13 stycznia)

Tekst – mieszkogniezno.eu

Zdjęcie – jarota.com

12 stycznia 2018 | 20:47

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *