Mieszko z drugim ligowym zwycięstwem

Mieszko Gniezno fantastycznie rozpoczął nowy sezon IV ligi. W drugim meczu odniósł drugie zwycięstwo, znów nie tracąc bramki.

Gnieźnianie w piątek, 12 sierpnia zagrali pierwszy mecz na własnym obiekcie w nowym sezonie. Rywalem był SKP Słupca, który przed tygodniem wygrał 2-0 z Wartą Międzychód. Dziś w takich samych rozmiarach wygrali gnieźnianie, w czym zasługa trafień Adama Koniecznego w 39. minucie i Tomasza Bzdęgi w 56.

Mieszko był wyraźnie lepszy od przyjezdnych w pierwszej części. Co chwilę zapuszczał się pod pole karne słupczan, jednak defensywnie nastawieni goście rozbijali skutecznie ataki, albo do szczęścia zabrakło zimnej krwi. Na otwarcie wyniku musieliśmy czekać niemal całą pierwszą połowę, gdy w końcu defensorzy SKP popełnili błąd zostawiając niepilnowanego Koniecznego z lewej strony pola karnego. Ten precyzyjnie kopnął w długi róg i było 1-0. Na 2-0 powinniśmy podwyższyć po przerwie, gdy Wolkiewicz już unosił ręce w górę, a tylko sobie znanym sposobem bramkarz gości wybronił uderzenie z najbliższej odległości. Szans nie dał za 10 minut później Bzdęga, gdy z prawej strony pola karnego uderzył nie do obrony. W ostatnich minutach gnieźnianie spuścili nieco z tonu, dali więcej przestrzeni rywalom, ale ci nie byli w stanie przeprowadzić żadnej skutecznej akcji. Mieszko po dwóch meczach prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw i bilansem 5-0.

Mieszko Gniezno – SKP Słupca 2-0 (1-0)

Bramki: Konieczny 39′, Bzdęga 56′

12 sierpnia 2022 | 21:08