Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

„Mieszkowcy” zagrają na domowym terenie. Rywalem trzecioligowiec

Piąty zimowy mecz kontrolny czeka w piątkowy wieczór piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na własnym terenie Sokoła Kleczew.

Biało-niebiescy wracają dzisiaj do treningów po kilkudniowej przerwie związanej z odpoczynkiem po zgrupowaniu w Jarocinie, a już jutro czyli w piątek rozegrają kolejny test mecz. Dla gnieźnieńskich kibiców będzie to pierwsza okazja tej zimy aby obejrzeć w akcji lidera czwartoligowych zmagań. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią mieszkowcy zagrają z trzecioligowym Sokołem Kleczew. Nasz piątkowy rywal to obecnie szósty zespół tabeli grupy II, czyli sąsiad ostatniego sparingowego rywala Mieszka tj. KKS-u Kalisz. Przypomnijmy, że Sokoła prowadzi obecnie Tomasz Bekas, czyli starszy brat szkoleniowca Mieszka.

Dla Sokoła potyczka z Mieszkiem będzie trzecim zimowym pojedynkiem. Wcześniej kleczewianie przegrali z drugoligową Wartą Poznań 2:3 i pokonali naszego ligowego rywala Lubuszanina Trzcianka 5:2. Dla biało-niebieskich będzie to z kolei już piąty zimowy sprawdzian formy. Jak dotąd podopieczni Mariusza Bekasa dwa razy wygrali (z Polonią Leszno 4:1 i Odolanovią Odolanów 1:0, zremisowali z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1 i polegli KKS-owi Kalisz 0:3).

Nieco lepiej w ostatnich dniach zaczęła wyglądać sytuacja kadrowa naszej drużyny, choć daleko jeszcze do optymalności. Obecnie niezdolny do gry z powodu lekkiego urazu jest Fabian Burzyński, a chorzy są Tobiasz Garstka i Tomasz Kaźmierczak. Ponadto nie jest jeszcze w stu procentach wyleczony, po przebytym zapalaniu oskrzeli, Gracjan Goździk.

Przypomnijmy, że obie jedenastki spotkały się ze sobą już podczas letniego okresu przygotowań. Wówczas, w Kleczewie, padł remis 1:1 (na zdjęciu). Gola dla Mieszka zdobył Michał Steinke, a dla Sokoła trafił Tomasz Kowalczuk.

Piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 17.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej.

Źródło: Mieszko Gniezno

08 lutego 2018 | 20:31

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *