Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Młodzi Mieszkowcy z Pucharem Poznańskiego Koziołka!

W sobotę podopieczni trenera Wojciecha Gąsiorowskiego i Filipa Hubnera uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim U 12 Klubu Sportowego Koziołek Poznań. Rozgrywki odbywały się na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią na dwóch boiskach jednocześnie. Każdy z meczów rozgrywany był po 12 minut, w którym drużynę reprezentowało siedmiu zawodników i bramkarz. Czternaście zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja odbywała się w systemie „każdy z każdym”. Drużyna Mieszka Gniezno 2005 wylosowała grupę A.

Grupa A:
SV Viktoria Mitte
MKS Mieszko Gniezno
MKS Błękitni Wronki
UKS Lider Swarzędz
MLKS Warta Międzychód
SL Salos Poznań
KS Koziołek Poznań Czarny

Grupa B:
FA Leszno
BKS Chemik Bydgoszcz
TMS Suchy Las
SF Luboń
UKS Concord Murowana
KS Koziołek Żółty Poznań
AP Błękitni Owińska

Po kapitalnym rozpoczęciu turnieju zwycięstwem 3:0 nad niemieckim zespołem SV Viktoria Mitte, młodzi piłkarze z Gniezna w dalszej części rozgrywek grupowych kontynuowali zwycięska passę. Wygrywając w sumie 5 meczów i 1 remisując oraz legitymując się bilansem bramek 17 strzelonych, a tylko 2 stracone, wywalczyli pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowali bezpośrednio do finału turnieju. Tam czekał już na nich zwycięzca grupy B – ekipa Football Academy Leszno.

Jak przystało na wielki finał, emocji i dramaturgii w tym meczu nie brakowało. Po bardzo zaciętych i wyrównanych 5 minutach gry, sędzia podyktował jedenastkę dla przeciwnika, który objął prowadzenie.

Gnieźnianie ani myśleli się poddać, wręcz przeciwnie; utracona bramka jeszcze bardziej ich „podkręciła” i zaczęli atakować z jeszcze większym animuszem. Trafiona poprzeczka bramki rywala zdawała się sugerować, iż upragnione doprowadzenie do remisu jest tylko kwestią czasu. I tak też się stało, bowiem na 3 minuty przed końcem meczu napastnik Mieszka ograł dwóch obrońców rywala i bramkarz wyciąga piłkę z siatki. Na tablicy wyników pojawił się remis 1:1 i ogromne nadzieje na jeszcze jedną bramkę, ale czas nieubłaganie mijał i ostatecznie o wszystkim zadecydowały rzuty karne.

Młodzi „Mieszkowcy” wykorzystali dwie jedenastki, a ich bramkarz obronił dwa strzały rywali. Wobec tego trzeciej kolejki już nie było, a MKS Mieszko Gniezno został zwycięzcą turnieju i wrócił do pierwszej stolicy Polski z Pucharem Poznańskiego Koziołka!

Wyniki fazy grupowej:
Mieszko – SV Viktoria Mitte 3:0
Mieszko – UKS Lider Swarzedz 3:0
Mieszko – MKS Błekitni Wronki 2:2
Mieszko – MLKS Warta Międzychód 4:0
Mieszko – SL Salos Poznań 1:0
Mieszko – KS Koziołek Poznań 4:0
Finał turnieju:
MKS Mieszko Gniezno – FA Leszno 1:1 ( 2:0 rzuty karne)

Bramki dla Mieszka zdobyli:
Albert Potocki – 10 (2 as.)
Stanisław Piotrowski – 3 (6 as.)
Adrian Garjaciak – 3
Kacper Antkowiak – 2 (2 as.)
Marcel Szymski – 1 (3 as.)
Kacper Garczyński – 1 (1 as.)
Ponadto asysty zaliczyli: Antoni Przybylski (2) Zachariasz Fredyk (1) Simon Wojciechowski (1)
———————————————————————————————–
Zespół Mieszka Gniezno reprezentowali: K. Garczyński, K. Alamenciak – S. Wojciechowski, K. Antkowiak, A. Przybylski, A. Garjaciak, Z. Fredyk, M. Szymski, A. Potocki , S. Piotrowski, K. Wegnerski.

Źródło: MKS Mieszko Gniezno 2005

11 marca 2018 | 11:16

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *