Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Na ten moment kibice czekali aż 2636 dni!

2636 dni kibice piłki nożnej w Gnieźnie czekali na ten moment! Już w sobotnie popołudnie piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka ponownie zagrają o trzecioligowe punkty. Na stadionie przy ulicy Strumykowej rywalem biało-niebieskich będzie KKS 1925 Kalisz.

Bez wątpienia to jedno z najatrakcyjniej zapowiadających się meczów inauguracyjnej kolejki w grupie 2. Drużyna z Kalisza to jedna z ekip uznawana za faworyta do walki o awans. Od kiedy w klubie tym pojawił się jeden z topowych agentów na polskiej scenie futbolowej Jarosław Kołakowski, w kaliskim zespole zaszło wiele zmian personalnych. W nowym sezonie drużyna KKS-u oparta zostanie na doświadczonych zawodnikach z ekstraklasową i pierwszoligową przeszłością. W letnim oknie transferowym zespół KKS-u zasilili między innymi Mateusz Żytko (w przeszłości Cracovia Kraków), Marcin Radzewicz (Arka Gdynia) czy Mateusz Żebrowski (Wigry Suwałki) a także Damian Warchoł (Raków Częstochowa). To oni mają stanowić o sile ekipy prowadzonej przez Piotra Morawskiego.

Z kolei zespół gnieźnieński, po bardzo udanym sezonie w IV lidze, chce wykorzystać falę wznoszącą i kontynuować bardzo skuteczną grę, ale już na wyższym szczeblu rozgrywek. Trzeba jednak pamiętać jak duża różnica jest między III a IV ligą i z pewnością łatwo podopiecznym Mariusza Bekasa nie będzie. Siłą naszej drużyny będzie kolektyw i zgranie, gdyż niemal wszyscy kluczowi gracze z poprzedniego sezonu pozostali w Mieszku, a dodatkowo dołączyła do nich grupa ciekawych nowych zawodników, którzy podniosą poziom sportowy biało-niebieskich.

W sobotnim meczu trener Bekas będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich swoich podopiecznych. Zabraknie jedynie kontuzjowanych Adriana Bartkowiaka i Igora Łuszczewskiego.

Warto dodać, że oba zespoły spotkały się już w tym roku. W lutym, w Kaliszu, KKS pokonał bez problemu będącego wówczas po zimowym obozie w Jarocinie Mieszka 3:0 (na zdjęciu). Na listę strzelców wpisali się wówczas Rafał Jankowski, Christian Nnamani oraz Miłosz Matuszewski. Żadnego z nich nie ujrzymy jednak w sobotnie popołudnie w barwach kaliskiej drużyny, gdyż odeszli z KKS-u.

Pojedynek inaugurujący zmagania trzecioligowe jako arbiter główny poprowadzi Eliasz Pawlak ze Śremu, a pierwszy gwizdek na stadionie przy Strumykowej rozlegnie się o godzinie 17.00.

Relację live z tego meczu przeprowadzi portal Lajfy.com. 

11 sierpnia 2018 | 00:51

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *