Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Na ten moment kibice czekali aż 2636 dni!

2636 dni kibice piłki nożnej w Gnieźnie czekali na ten moment! Już w sobotnie popołudnie piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka ponownie zagrają o trzecioligowe punkty. Na stadionie przy ulicy Strumykowej rywalem biało-niebieskich będzie KKS 1925 Kalisz.

Bez wątpienia to jedno z najatrakcyjniej zapowiadających się meczów inauguracyjnej kolejki w grupie 2. Drużyna z Kalisza to jedna z ekip uznawana za faworyta do walki o awans. Od kiedy w klubie tym pojawił się jeden z topowych agentów na polskiej scenie futbolowej Jarosław Kołakowski, w kaliskim zespole zaszło wiele zmian personalnych. W nowym sezonie drużyna KKS-u oparta zostanie na doświadczonych zawodnikach z ekstraklasową i pierwszoligową przeszłością. W letnim oknie transferowym zespół KKS-u zasilili między innymi Mateusz Żytko (w przeszłości Cracovia Kraków), Marcin Radzewicz (Arka Gdynia) czy Mateusz Żebrowski (Wigry Suwałki) a także Damian Warchoł (Raków Częstochowa). To oni mają stanowić o sile ekipy prowadzonej przez Piotra Morawskiego.

Z kolei zespół gnieźnieński, po bardzo udanym sezonie w IV lidze, chce wykorzystać falę wznoszącą i kontynuować bardzo skuteczną grę, ale już na wyższym szczeblu rozgrywek. Trzeba jednak pamiętać jak duża różnica jest między III a IV ligą i z pewnością łatwo podopiecznym Mariusza Bekasa nie będzie. Siłą naszej drużyny będzie kolektyw i zgranie, gdyż niemal wszyscy kluczowi gracze z poprzedniego sezonu pozostali w Mieszku, a dodatkowo dołączyła do nich grupa ciekawych nowych zawodników, którzy podniosą poziom sportowy biało-niebieskich.

W sobotnim meczu trener Bekas będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich swoich podopiecznych. Zabraknie jedynie kontuzjowanych Adriana Bartkowiaka i Igora Łuszczewskiego.

Warto dodać, że oba zespoły spotkały się już w tym roku. W lutym, w Kaliszu, KKS pokonał bez problemu będącego wówczas po zimowym obozie w Jarocinie Mieszka 3:0 (na zdjęciu). Na listę strzelców wpisali się wówczas Rafał Jankowski, Christian Nnamani oraz Miłosz Matuszewski. Żadnego z nich nie ujrzymy jednak w sobotnie popołudnie w barwach kaliskiej drużyny, gdyż odeszli z KKS-u.

Pojedynek inaugurujący zmagania trzecioligowe jako arbiter główny poprowadzi Eliasz Pawlak ze Śremu, a pierwszy gwizdek na stadionie przy Strumykowej rozlegnie się o godzinie 17.00.

Relację live z tego meczu przeprowadzi portal Lajfy.com. 

11 sierpnia 2018 | 00:51

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *