Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Najtrudniejszy wyjazd Mieszka? Lider vs wicelider

Pierwszoplanowym wydarzeniem XXII kolejki w grupie północnej IV ligi będzie niedzielny mecz dwóch przewodzących stawce drużyn czyli Warty Międzychód i gnieźnieńskiego Mieszka.

Niedzielny pojedynek na szczycie tabeli to, w przekroju całego sezonu, konfrontacja dwóch najlepszych drużyn tej grupy rozgrywkowej. Nie od dzisiaj wiadomo, że mieszkowcy są poza zasięgiem pozostałej stawki drużyn, a Warta pewnie zmierza po drugie miejsce w tabeli końcowej i aspiruje do tytułu wicemistrzowskiego. Mimo, że gospodarze niedzielnego meczu już nie mają większych szans na dogonienie lidera z Grodu Lecha, to w kontekście zbliżającego się spotkania liczy się przede wszystkim prestiż. Zapewne drużyna z Międzychodu ma w pamięci jesienne lanie, jakie biało-niebiescy urządzili swojemu rywalowi (wygrana Mieszka 7:0) na stadionie przy ulicy Strumykowej i chyba każdy sportowiec po takim występie ma wielką ochotę na rewanż i  zatarcie wrażenia z tak wysoko przegranego meczu. Z kolei nasza drużyna pojedzie z pewnością do Międzychodu z zamiarem podtrzymania swojej doskonałej passy i zachowania miana jedynej niepokonanej drużyny w tym sezonie.

W kontekście niedzielnego spotkania pewne jest, że trener Mariusz Bekas nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Krzysztofa Wolkiewicza i Michała Dreczkowskiego. Pozostali piłkarze z kadry Mieszka są zdrowi, w tym gronie jest Taras Maksymiv, który jeszcze kilka miesięcy temu reprezentował barwy Warty. Pozyskany w przewie zimowej przez nasz klub obrońca pamięta mecz z rundy jesiennej (na zdjęciu), gdyż wystąpił wówczas w szeregach rywala. Wówczas łupem bramkowym dla biało-niebieskich podzielili się Marcin Trojanowski i Gracjan Goździk po dwa trafienia, Krzysztof  Wolkiewicz, Tomasz Bzdęga i Tomasz Kaźmierczak po jednym.

Pierwszy gwizdek rozlegnie się o godzinie 16.00, a spotkanie to poprowadzi jako arbiter główny Maciej Kasperkowicz z Mosiny. Pomagać mu będą jako asystenci Tomasz Tatarski oraz Łukasz Dorna.

tekst. mieszkogniezno.eu

13 kwietnia 2018 | 20:10

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *