Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Niespodzianka w Grodzisku Wlkp. Mieszko pokonał drugoligowca!

Po dwóch sparingowych porażkach, nadszedł czas na zwycięstwo i to z nie byle jakim rywalem. W środowym meczu kontrolnym piłkarze trawiaści Mieszka Gniezno pokonali w Grodzisku Wielkopolskim drugoligowy Rozwój Katowice 2:1 (1:0). 

Ostatnie test-mecze nie przebiegały po myśli zawodników szkolonych przez Mariusza Bekasa. Przypomnijmy, że zanotowali oni dwie porażki z rzędu. Najpierw, na zakończenie obozu przygotowawczego w Jarocinie, przegrali z KKS-em Kalisz 0:3, a następnie zostali zdeklasowani przez ekipę Sokoła Kleczew (1:6). W środę „Mieszkowcom” udało się przerwać niekorzystną passę.

Wynik pojedynku z drugoligowym Rozwojem Katowice już w dziewiątej minucie otworzył Krzysztof Wolkiewicz. Była to jedyna bramka w trakcie pierwszej odsłony meczu w Grodzisku Wielkopolskim. W przerwie trener gnieźnian zdecydował się na kilka roszad w składzie. Na murawie pojawili się Dominik Nowicki, Gracjan Goździk, a także Michał Dreczkowski. Kolejnych zmian Mariusz Bekas dokonywał podczas drugiej połowy.

Na trafienia po przerwie trzeba było trochę poczekać. Niestety, w 84. minucie bramkarza gnieźnieńskiego Mieszka pokonać zdołał Adam Żak. Odpowiedź reprezentantów drużyny z naszego miasta była praktycznie natychmiastowa, bo juz trzy minuty później pięknym strzałem popisał się Gracjan Goździk, zdobywając w ten sposób drugie trafienie dla biało-niebieskich. „Mieszkowcy” utrzymali korzystny dla siebie wynik do końca i po ostatnim gwizdku arbitra cieszyli się z triumfu 2:1 nad ekipą z drugiej ligi.

Składy:

Mieszko Gniezno: Beśka (46. Nowicki) – Tomaszewski, A. Bartkowiak, Steinke (57. D. Urbaniak), Brylewski (70. Kiełpiński), Pawlak (46. Goździk), Radomski (57. Garstka), Bzdęga, Burzyński (60. Kruczyński), Wolkiewicz (46. Dreczkowski), Kaźmierczak.

Rozwój Katowice, I połowa: Golik – Kaletka, Szeliga, Gałecki, Kowalski, Kamiński – Tabiś, Gancarczyk, Wróbel, Paszek – Żak.
II połowa: Neugebauer – Mońka, Barwiński, Gancarczyk, Zielonka, Olszewski – Gembicki, Baranowicz, Lazar, Marchewka – Żak.

14 lutego 2018 | 15:43

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *