Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Oficjalnie: Rezerwy Mieszka Gniezno nie zagrają. Zjednoczeni z V ligi do okręgówki!

W najbliższym sezonie rezerwy Mieszka Gniezno nie będą rywalizować o punkty ligowe. Nie jest to żadną niespodzianką, zważając na to, że zawodnicy z tego zespołu mają grać w składzie pierwszego zespołu.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie drugi zespół Mieszka grał w klasie B. Miało to pomóc młodym zawodnikom w ogrywaniu się.

Teraz Wielkopolski ZPN informuje, że rezerw Mieszka już nie będziemy oglądać w akcji. Poniżej fragment komunikatu:

„Wśród drużyn zgłoszonych do rozgrywek brakuje pięciu, które miały przystąpić do nich wiosną. Tak naprawdę z mapy rozgrywek seniorskich zniknął tylko jeden klub – LZS Trzcianka (Klasa A – prowadzone były działania mające na celu wcielenie klubu w struktury Lubuszanina Trzcianka).  Ponadto w rozgrywkach nie zobaczymy drugich drużyn Tulisii Tuliszków (Klasa B), Mieszka Gniezno, MKS-u Dąbie oraz Piasta Grodziec (Klasa B).”

To nie wszystko. Z tego samego komunikatu wynika, że Zjednoczeni Trzemeszno nie zagrają w V lidze, ale w okręgówce.

„Termin zgłoszeń do rozgrywek upłynął 15 czerwca. Nie wszystkie drużyny do tego czasu dopełniły formalności, stąd w kolejnych dniach Związek wyjaśniał bezpośrednio z zainteresowanymi brak aplikacji. Ta sama data była graniczną na podjęcie decyzji o ewentualnym starcie w niższej lidze. Z takiej możliwości skorzystały cztery kluby. Jako ostatni do tego grona dołączyli Zjednoczeni Trzemeszno, którzy zrezygnowali z udziału w V lidze i będą w sezonie 2020/21 grać w Klasie Okręgowej.”

26 czerwca 2020 | 16:59

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *