Piłka nożna

Obra - Mieszko 0-3
Mieszko - SKP 2-0
Centra - Mieszko - 3-0

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Pelikan połknął Polonię w sparingu

Pierwszy zimowy sparing Pelikana Niechanowo zakończył się wysokim zwycięstwem A-klasowego zespołu. Na boisku przy ulicy Strumykowej zielono-czarni pokonali ostatnią w konińskiej okręgówce Polonię Golina aż 5:0.

Już od pierwszych minut spotkanie należało do gospodarzy. Szybko przełożyło się to na bramkę. W 6 minucie gry Przemysław Wiśniewski dośrodkował z prawej strony do Alana Polusa, który z zimną krwią uderzył pięknie z woleja, a piłka wpadła do siatki. Cztery minuty później było już 2:0. Zdobywca pierwszej bramki dla Pelikana był faulowany w polu karnym Polonii, a jedenastkę na gola zamienił Andrzej Stefański. Mimo ogromnej przewagi zawodników z Niechanowa nikomu nie udało się podwyższyć prowadzenia przed przerwą, choć najbliższy tego był Jakub Januchowski – piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek.

Po zmianie stron piłkarze Pelikana mieli więcej szczęścia. Już w 52 minucie świetną okazję po wykonanym przez Dawida Połatyńskiego rzucie rożnym wykorzystał Krzysztof Jackowiak, nie dając szans bramkarzowi drużyny z Goliny. Po chwili kolejny strzał odbił się od słupka – tym razem po próbie Przemysława Wiśniewskiego. Czwarta bramka przyszła w 70 minucie, gdy wprowadzony wcześniej na boisko przez trenera Aleksandra Stachowiaka Patryk Jankowski z bliska dobił strzał Patryka Stachowiaka. Wynik na 5:0 ustalił niedługo później Kuba Januchowski. Wysoka wygrana z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej cieszy, choć Polonia jest czerwoną latarnią okręgówki, a mecz ten był tylko sparingiem. Mimo wszystko dobra gra Pelikana nastraja optymistycznie przed rundą rewanżową A-klasy.

Skład Pelikana: Szafran, Winkel T. (Stachowiak), Świątnicki, Jackowiak, Białas, Wiśniewski (Działak), Stefański, Połatyński (Waluszyński), Polus (Staszewski), Januchowski, Kościański (Jankowski).

27 stycznia 2018 | 19:47

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *