Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Pelikan połknął Polonię w sparingu

Pierwszy zimowy sparing Pelikana Niechanowo zakończył się wysokim zwycięstwem A-klasowego zespołu. Na boisku przy ulicy Strumykowej zielono-czarni pokonali ostatnią w konińskiej okręgówce Polonię Golina aż 5:0.

Już od pierwszych minut spotkanie należało do gospodarzy. Szybko przełożyło się to na bramkę. W 6 minucie gry Przemysław Wiśniewski dośrodkował z prawej strony do Alana Polusa, który z zimną krwią uderzył pięknie z woleja, a piłka wpadła do siatki. Cztery minuty później było już 2:0. Zdobywca pierwszej bramki dla Pelikana był faulowany w polu karnym Polonii, a jedenastkę na gola zamienił Andrzej Stefański. Mimo ogromnej przewagi zawodników z Niechanowa nikomu nie udało się podwyższyć prowadzenia przed przerwą, choć najbliższy tego był Jakub Januchowski – piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek.

Po zmianie stron piłkarze Pelikana mieli więcej szczęścia. Już w 52 minucie świetną okazję po wykonanym przez Dawida Połatyńskiego rzucie rożnym wykorzystał Krzysztof Jackowiak, nie dając szans bramkarzowi drużyny z Goliny. Po chwili kolejny strzał odbił się od słupka – tym razem po próbie Przemysława Wiśniewskiego. Czwarta bramka przyszła w 70 minucie, gdy wprowadzony wcześniej na boisko przez trenera Aleksandra Stachowiaka Patryk Jankowski z bliska dobił strzał Patryka Stachowiaka. Wynik na 5:0 ustalił niedługo później Kuba Januchowski. Wysoka wygrana z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej cieszy, choć Polonia jest czerwoną latarnią okręgówki, a mecz ten był tylko sparingiem. Mimo wszystko dobra gra Pelikana nastraja optymistycznie przed rundą rewanżową A-klasy.

Skład Pelikana: Szafran, Winkel T. (Stachowiak), Świątnicki, Jackowiak, Białas, Wiśniewski (Działak), Stefański, Połatyński (Waluszyński), Polus (Staszewski), Januchowski, Kościański (Jankowski).

27 stycznia 2018 | 19:47

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *