Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Piast traci najlepszego snajpera

Piast Łubowo stracił swojego najlepszego strzelca – Damiana Grzesiaka. Jak ustaliliśmy piłkarz zakomunikował iż przenosi się niedaleko, bo do pobliskiej drużyny Czarnych Czerniejewo i jednocześnie rywala ligowego Piasta w A klasie. Górę wzięły tutaj pieniądze – mówi SportowemuGnieznu Mariusz Wachoń, kierownik drużyny z Łubowa. – Jest to klub z nieco zasobniejszą kasą, więc nie jesteśmy w stanie przebić oferty konkurencji – dodaje.

Klub z Czerniejewa daje więc jasny sygnał, że mimo iż prowadzi w tabeli i jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem rundy jesiennej, chce zdecydowanie uciec rywalom. A będzie miał ku temu argumenty. Po pozyskaniu Grzesiaka, atak Czarnych jak na warunki tej klasy rozgrywkowej będzie wyglądał imponująco. W składzie mieć będą dwóch czołowych snajperów ligi – lidera klasyfikacji Macieja Lisieckiego i pozyskanego Damiana Grzesiaka.

Piast nie miał zamiaru, by na siłę zatrzymywać bramkostrzelnego napastnika, bo argumentów finansowych nie miał żadnych. Jest to klub ze skromnym budżetem, który kadrę buduje głównie na swoich wychowankach. Mimo, że nie ściąga do siebie zawodników ogranych w wyższych ligach radzi sobie całkiem dobrze – w tej chwili w A klasie zajmuje 8 miejsce i jak mówią działacze „uczą się pilnie, by spróbować w przyszłości osiagać wyższe cele”

Czy Piast będzie chciał jakoś załatać dziurę? – Na pewno – kontynnuje dalej Wachoń. Jest to na pewno nasze spore osłabienie, ale czynimy wszystko by nie odczuć nadmiernie osłabienia. Mamy na oku kilku zawodników i chcielibyśmy kogoś na miejsce Damiana ściągnąć. Na pewno nie możemy sobie pozwolić by został nam jeden wartościowy snajper. Damianowi życzymy dużo szczęścia, zrobił co uważał za najlepsze na tym etapie swojej kariery – kończy działacz Piasta. 

14 grudnia 2017 | 09:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *