Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Pierwsza porażka Mieszka

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka doznali pierwszej zimowej porażki. Na zakończenie tygodniowego zgrupowania podopieczni Mariusza Bekasa ulegli w Kaliszu trzecioligowemu KKS-owi 0-3 (0-2)

Od pierwszego gwizdka w sobotnim meczu aż nadto widoczna była różnica w dyspozycji fizycznej obu ekip. Czwartoligowiec z Gniezna był o dwa tempa wolniejszy od swojego rywala i całkowicie oddał pole trzecioligowcowi. Kaliszanie wyszli na prowadzenie w 21 minucie kiedy to prostopadłe podanie na gola zamienił Christian Nnamanni. Osiem minut potem „kakaesiacy” wykorzystali „zagapienie” defensywy biało-niebieskich i po błyskawicznie rozegranym rzucie wolnym Rafał Jankowski po raz drugi pokonał, w pojedynku sam na sam, Dominika Nowickiego. W końcówce pierwszej połowy stać było mieszkowców na dwa zrywy, ale niestety nie przyniosły one gola. Najpierw w sytuacji sam na sam z Oskarem Pogorzelcem niecelne uderzenie oddał Tomasz Kaźmierczak, a chwilę potem będący sam przed bramkarzem Marcin Trojanowski uderzył wprost w niego.

W drugiej odsłonie przewaga KKS-u była jeszcze większa. Kaliszanie niemal cały czas utrzymywali się przy piłce, a gnieźnianie rozbijali tylko te ataki i niekiedy wyprowadzali kontrataki. W 64 minucie Dominik Nowicki pokonany został po raz trzeci i taki rezultat utrzymał się do końca. W ostatnich sekundach doskonałą szansę na zdobycie honorowego gola miał jeszcze Filip Kruczyński, ale jego mocne uderzenie z linii bramkowej wybił Marcin Lis.

W sobotnim spotkaniu ze względów zdrowotnych w naszej ekipie nie mogli zagrać Gracjan Goździk, Taras Maksymiv, Tobiasz Garstka, Michał Dreczkowski, Fabian Burzyński i Wiktor Beśka. W ten sposób podopieczni Mariusza Bekasa zakończyli najważniejszy etap zimowych przygotowań. Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie juz na gnieźnieńskiej ziemi trzecioligowy Sokół Kleczew. Ten mecz odbędzie się najbliższy piątek o godzinie 17.30 na murawie ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej.

Bramki: Christian Nnamanni (21), Rafał Jankowski (29), Miłosz Matuszewski (64) – dla KKS-u

„Mieszko”: Dominik Nowicki – Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke (46 Dawid Urbaniak), Miłosz Brylewski – Marcin Trojanowski, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga (46 Damian Garstka), Damian Pawlak, Krzysztof Wolkiewicz (55 Oskar Wegnerski), Tomasz Kaźmierczak (46 Filip Kruczyński)

art:mieszkogniezno.eu

03 lutego 2018 | 19:51

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *