Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Pierwszy raz od 11 lat ! Mieszkowcy jadą na obóz

Wczorajsze (w czwartek, 25 stycznia) zajęcia piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka były ostatnimi przed wyjazdem na tygodniowe zgrupowanie do Jarocina. Poznaliśmy kadrę zawodniczą biało-niebieskich, która wsiądzie w sobotę rano do autokaru.

Mieszkowcy udadzą się do Jarocina w sobotni ranek o godzinie 7.30, aby już o 11.00 odbyć pierwszy trening na jarocińskich obiektach. Będą to zajęcia w terenie, a konkretnie na bieżni jarocińskiego stadionu. W sobotę trener Mariusz Bekas zaplanował jeszcze trening w hali o godzinie 16.00 oraz wieczorne zajęcia w siłowni o 20.30. W sumie w trakcie tygodniowego pobytu mieszkowcy trenować będą trzy razy dziennie, co w sumie daje osiemnaście jednostek treningowych, a dodatkowo rozegrają jeszcze trzy mecze kontrolne. Podczas obozu biało-niebiescy trenować będą w terenie, w hali, na siłowni no i oczywiście na boisku. Poza tym dwukrotnie sztab szkoleniowy naszego zespołu zaplanował odnowę biologiczną na jarocińskim basenie. Sparingpartnerami Mieszka będą czwartoligowa Odolanovia Odolanów (w niedzielę o 15.30), trzecioligowy Sokół Aleksandrów Łódzki (w środę o 11.30) i trzecioligowy KKS Kalisz (w sobotę o 12.00).

Kadra na zgrupowanie lidera IV ligi w sumie liczyć będzie 26 osób, w tym 23 zawodników. W grupie tej znalazły się trzy nowe twarze. Pierwsza to osiemnastoletni bramkarz Dominik Nowicki, który jesienią występował w Huraganie Pobiedziska. Druga to siedemnastoletni obrońca SKP Słupca Michał Dreczkowski, a trzecia to Taras Maksymiv czyli dwudziestosiedmioletni defensor, który w rundzie jesiennej występował w Warcie Międzychód. Poza tym trener Mariusz Bekas, w ramach wyróżnienia postanowił zabrać do Jarocina młodziutkiego Jakuba Poterskiego, wychowanka naszego klubu. Ponadto cieszy obecność w obozowej kadrze Adama Koniecznego, który tym samym będzie mógł rozpocząć pomalutku powrót do regularnych treningów. W grupie, która nie pojedzie do Jarocina znaleźli się natomiast największy pechowiec początkowej fazy zimowych przygotowań czyli Adrian Kiełpiński, który leczy uraz barku, a także Mikołaj Miczyński, który otrzymał propozycję regularnych występów w innym klubie i najprawdopodobniej zostanie w zimowym oknie transferowym wypożyczony.

Nie trzeba żadnemu z kibiców gnieźnieńskiego klubu tłumaczyć, że najbliższe dni to zdecydowanie najważniejszy i najpracowitszy czas zimowych przygotowań. Znając warsztat trenera Mariusza Bekasa lekko nie będzie… Najważniejsze jest jednak to, że gnieźnianie będą mogli przygotowywać się w rewelacyjnych warunkach, z których jeszcze w styczniu korzystała ekstraklasowa Arka Gdynia.

Trzeba jeszcze dodać, że to pierwszy wyjazd na zgrupowanie naszego zespołu od jedenastu lat. Przypomnijmy, że ostatni raz mieszkowcy ładowali akumulatory na obozie w lutym 2007 roku w Śremie.

Powrót gnieźnian z Jarocina przewidziany jest na godziny popołudniowe w pierwszą sobotę lutego.

My będziemy informować kibiców Mieszka o tym co dzieje się w Jarocinie w codziennych obozowych raportach, które z reguły pojawiać się będą w godzinach wieczornych.

Kadra MKS „Mieszko” na obóz w Jarocinie:
Adrian Bartkowiak, Wiktor Beśka, Miłosz Brylewski, Tomasz Bzdęga, Michał Dreczkowski, Damian Garstka, Tobiasz Garstka, Gracjan Goździk, Tomasz Kaźmierczak, Filip Kruczyński, Adam Konieczny, Taras Maksymiv, Dominik Nowicki, Damian Pawlak, Jakub Poterski, Dawid Radomski, Michał Steinke, Marcin Trojanowski, Marcin Tomaszewski, Dawid Urbaniak, Oskar Wegnerski, Krzysztof Wolkiewicz, Jakub Woźniak, Mariusz Bekas (trener), Dawid Frąckowiak (dyrektor sportowy/trener bramkarzy), Filip Chrzanowski (fizjoterapeuta)

źródło:mieszkogniezno.eu

26 stycznia 2018 | 14:09

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *