Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Piłkarski brylant z Gniezna marzy o FC Barcelonie

Marta Kwiatkowska małymi krokami zmierza w kierunku dorosłej reprezentacji Polski w piłce nożnej. Na razie czeka na powołanie do reprezentacji U17 i marzy o wielkich klubach: Barcelonie i Wolfsburgu.

To w tej chwili najzdolniejsza piłkarka nożna z naszego miasta. Marta Kwiatkowska krok po kroku realizuje swoje cele, szturmuje kolejne szczeble reprezentacyjne i jest już coraz bliżej tej najważniejszej – seniorskiej. Byłaby pierwszą gnieźnianką, która założy koszulkę z orłem. Na razie spokojnie podchodzi do tych planów. – Chcę się ciągle rozwijać, stawać się lepszą zawodniczką, ale i lepszym człowiekiem. Na pewno moim marzeniem jest trafić do pierwszej reprezentacji Polski. To byłoby coś wspaniałego. A jeśli chodzi o kluby, to Barcelona lub Wolfsburg, ale aby mieć te marzenia, muszę bardzo dużo pracować. Musi się na to złożyć także kilka innych elementów, jak systematyczność i determinacja. 

 

 

Marta kopie piłkę od kiedy skończyła 7 lat. Zaczynała w Akademii Reissa Gniezno, później przeszła do Mieszka Gniezno. O swoich początkach opowiada z uśmiechem. – Zaczęło się od zbierania zwykłych kart z piłkarzami. Później stwierdziłam, że z bratem spróbuję sobie pograć na podwórku i szybko spodobało mi się to. Poprosiłam więc tatę, by bodajże w 3.klasie podstawówki zapisał mnie na treningi i tak to trwa do dziś. Treningi mam pięć razy w tygodniu, w weekend sparingi, do tego dochodzą jeszcze treningi indywidualne. Jest tego bardzo dużo, ale jest to moja pasja, kocham to i nie sprawia mi żadnego problemu poświęcenie się piłce w 100%. 

Dziś 15-letnia piłkarka jest m.in stypendystką prezydenta Gniezna. Co to dla niej oznacza ? – Na pewno jest to dla mnie wyróżnienie i wdzięczność. Dla prezydenta Gniezna, ale i dla tych, którzy na codzień mi pomagają spełniać marzenia i się rozwijać. 

Martę czekają już niedługo mistrzostwa Polski z drużyną z Miejskiej Górki, walczy też w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z reprezentacją Wielkopolski. No i cierpliwie czeka też na powołanie do kadry Polski U17. Przypomnijmy, że w styczniu została ogłoszona Odkryciem Roku 2023 w Gnieźnie.

fot. M.Kwiatkowska

28 lutego 2024 | 17:38

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *