Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Piłkarze Fary Pelikan Żydowo mają powody do zadowolenia

Mnóstwo czasu czekali piłkarze, działacze i mieszkańcy Żydowa na obiekt sanitarny z prysznicami i toaletami tuż przy miejscowym boisku. W końcu wspólnymi siłami, oraz dzięki pieniądzom z Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo udało się postawić dodatkowy budynek (na pierwszym dolnym zdjęciu)

Jest to w zasadzie „dobudówka” do istniejącego pawilonu. Wkomponowano go tak, że wtopił się w stary obiekt. Działacze długo się o niego prosili, a piłkarze cierpliwie czekali, by mieć przyzwoite warunki tuż przed i po meczu. A te były do tej pory, mówiąc delikatnie „przeciętne”, bo jeden z budynków (zielony na dole strony) nadawać się powinien już od dawna, co najwyżej jako pomieszczenie magazynowe. Prezes Fary Pelikan Bartosz Wejerowski, cieszy się, bo tymi warunkami jakie są obecnie nie ma co się już wstydzić. Jak mówi naszemu portalowi, jest wdzięczny przy okazji burmistrzowi Tadeuszowi Szymankowi, za dotrzymanie obietnicy.

Jeżdżąc po wielkopolskich boiskach, wszędzie te standardy są widocznie coraz lepsze. U nas wiele do życzenia pozostawiały stare prysznice i umywalnia, choć trzeba uczciwie powiedzieć, że takie warunki jak my tutaj mieliśmy, jeszcze spotyka się w mniejszych miasteczkach i wsiach i nie byliśmy jakimś wyjątkiem. No ale na szczęście u nas sytuacja się zmieniła, burmistrz dotrzymał obietnicy i zrealizowaliśmy tą inwestycję. Na pewno bardzo na się przyda, bo mamy chociażby nową drużynę młodzików i będą mogli w dużo lepszych warunkach funkcjonować.

Nowa inwestycja dodajmy nie jest dedykowana tylko piłkarzom, a korzystać z niej będą mogli wszyscy, przy okazji imprez sportowych i kulturalnych. Obiekt szatniowy kosztował ponad 100 tys. zł.

10 maja 2018 | 19:45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *