Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Po czternastu latach Pogoń wraca na Strumykową

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka wrzesień przywitają na swoim stadionie. W sobotnie popołudnie podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą rezerwy ekstraklasowej Pogoni Szczecin.

W V kolejce grupy 2 III ligi biało-niebiescy wystąpią po raz trzeci przed własną publicznością. Tym razem beniaminka z Grodu Lecha czeka pojedynek z dziesiątym zespołem ubiegłego sezonu w III lidze ekipą Pogoni II Szczecin. Wprawdzie „portowcy” zajmują obecnie przedostatnią lokatę w tabeli absolutnie nie można ich lekceważyć. Młoda ekipa trenera Andrzeja Tychowskiego miała bowiem dotychczas bardzo trudny terminarz i z zespołami typowanymi do awansu toczyła przegrane, ale bardzo wyrównane boje.

Rezerwy Pogoni to młoda drużyna, oparta głównie na piłkarzach szczecińskiej akademii. Jednak wszystko wskazuje na to, że w sobotę zespół ten zagra wzmocniony piłkarzami z kadry ekstraklasowej, gdyż pierwszy zespół swój mecz rozgrywa w piątek w Zabrzu z Górnikiem. Stąd można spodziewać się, że w barwach naszego sobotniego rywala zagrają Jakub Bursztyn, Sebastian Rudol, Sebastian Kowalczyk czy Maciej Żurawski. Wszyscy na co dzień trenują pod okiem trenera Kostji Runjaica.

O potencjale zespołu ze Szczecina nasza drużyna mogła przekonać się w lipcu, kiedy to obie ekipy zagrały ze sobą sparingowo w Mogilnie. Wówczas przez większą część spotkania Pogoń prowadziła, aby na finiszu przegrać z Mieszkiem 2:4. Z kolei ostatni raz oba zespoły w walce o ligowe punkty zmierzyły się w sezonie 2003/2004. Wówczas w Szczecinie gospodarze wygrali 2:1 (bramkę dla Mieszka zdobył Wojciech Gąsiorowski), a w rewanżu w Gnieźnie było 0:0. Z tym drugim meczem wiąże się bardzo ciekawa historia, gdyż szczecinianie przyjechali do Gniezna bez bramkarza, a między słupkami stanął Brazylijczyk Rodrigo i nie wpuścił żadnego gola walnie przyczyniając się do remisu!

Nasza drużyna przystąpi do sobotniej potyczki w dobrych nastrojach. Niezły start w rozgrywkach III ligi budują optymizm przed kolejnymi meczami, które mogą umocnić biało-niebieskich w czołówce tabeli. Trener Mariusz Bekas przed spotkaniem z „portowcami” dysponuje prawie całą kadrą. Niedysponowani są kontuzjowani Adrian Bartkowiak oraz Igor Łuszczewski.

Sobotnie spotkanie odbędzie się na stadionie miejskim przy ulicy Strumykowej o godzinie 17.00, a jako arbiter główny poprowadzi je Patryk Gryckiewicz z Torunia, a pomagać mu będą Marcin Sadowski i Wojciech Wyka.

RELACJA LIVE Z TEGO MECZU DOSTĘPNA BĘDZIE TUTAJ

31 sierpnia 2018 | 11:23

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *