Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Pogoda płata figle. Pierwszy sparing Mieszka w Szamotułach

Pierwsze spotkanie sparingowe mają przed sobą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. W sobotnie południe rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Polonia Leszno. Mecz rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach.

Pierwotnie inauguracyjny test-mecz lidera IV ligi planowany był na boisku ze sztuczną trawą przy ulicy Strumykowej. Niestety, pogoda pokrzyżowała biało-niebieskim pierwotne założenia. Czwartkowe intensywne opady śniegu spowodowały, że gnieźnieńskie boisko nie jest zdatne do użytku i co za tym idzie trzeba było szukać lokalizacji zastępczej. Wybór padł na Szamotuły, gdzie regularnie murawa jest odśnieżana i nadaje się do gry.

Rywalem „Mieszkowców” będzie reprezentant grupy południowej IV ligi – Polonia Leszno. Podopieczni Jędrzeja Kędziory to obecnie trzeci zespół tabeli. Leszczynianie długo liczyli się w walce o najwyższą lokatę w klasyfikacji, ale ostatecznie stracili dystans do liderującej Victorii Września i ten wynosi obecnie aż siedem punktów. Dla Polonii, podobnie jak i dla Mieszka, będzie to pierwszy w tym roku sprawdzian formy.

Gnieźnieński zespół spotkaniem z Polonią zakończy drugi tydzień zimowego ładowania akumulatorów. Trener Mariusz Bekas zabiera do Szamotuł dwudziestu dwóch zawodników, wśród nich jest kilku testowiczów. W gronie tym zabraknie jednak Adriana Kiełpińskiego, który bardzo pechowo rozpoczął okres przygotowawczy, doznając kontuzji barku. Uraz ten wyklucza młodego obrońcę biało-niebieskich z udziału w treningach na ok. 3-4 tygodnie. Do Szamotuł nie pojedzie także Adam Konieczny, który nadal nie może uczestniczyć w treningach, po tym jak w grudniu przeszedł operację kontuzjowanej stopy. Pozostali gracze naszego zespołu są do dyspozycji naszego szkoleniowca.

Pierwszy gwizdek w sobotnim spotkaniu rozlegnie się o godzinie 12.00.

Źródło: mieszkogniezno.eu.

19 stycznia 2018 | 18:31

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *